Zimní pneumatiky jsou různých kvalit. Které patří ke špičce?

Pravděpodobně na svém automobilu zimní pneumatiky už máte. Pokud jste však při přezouvání zjistili, že je nejvyšší čas zakoupit nové modely, protože hloubka dezénu bude brzy nevyhovující, tak asi hledáte recenze na jednotlivé pneumatiky. Sice nejsem žádným velkým odborníkem, jako je například autoklub ADAC, jenž každoročně provádí různé testy letních a zimních pneumatik, ale podělím se s vámi o mé zkušenosti s jednotlivými modely. Zimní pneumatiky byste měli mít na svém vozidle od 1. listopadu až do 31. března následujícího roku, a to za předpokladu, že se na silnicích objevuje souvislá vrstva sněhu či ledu, nebo je možné takovou situaci předpokládat. Samozřejmě nejlepší je dodržet termín, protože v listopadu teploty klesají k bodu mrazu a letní pneumatiky mají za nízkých teplot horší vlastnosti, přestože na silnici není sníh, ani námraza.

Continental WinterContact TS 860 S je jedničkou na trhu

Pro mě jsou absolutním vítězem zimní pneumatiky Continental WinterContact TS 860 S, jež se vyznačují perfektním výkonem na sněhu, dokonalým brzdným výkonem a skvělým handligem na suchu. Výrobce si potrpěl také na tom, aby byl valivý odpor co nejmenší, a tím pádem se při jízdě na zimních pneumatikách nespotřebovalo více paliva. Písmeno S v názvu těchto modelů znamená, že jsou pneumatiky určené pro sportovní vozidla. Jestliže však nemáte sportovní automobil, nevadí, sehnat se dají i zimní pneu Continental WinterContact TS 860, které se chlubí stejnými vlastnostmi jako jejich sportovní verze.

Pneumatiky Matador MP 54 Sibir Snow příjemně překvapily

Ještě jsem byl naprosto spokojený s pneumatikami Matador MP 54 Sibir Snow, u nichž jsem si pochvaloval velice dobrý záběr na sněhu a brzdné vlastnosti v zimních podmínkách. Překvapilo mě také, že pneumatiky výborně reagovaly při brzdění na mokré vozovce. Jestliže tedy hledáte zimní pneumatiky, neměli byste se ohlížet na cenu, protože levné modely většinou v testech propadnou na plné čáře.

Publikováno: 03. 12. 2018 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková