Barevné bydlení podle osobnosti. Jaká je ta vaše?

Použití těch správných barev ve vašem bytě dokáže změnit stav vaší mysli. Vyberte si barevnou kombinaci, která bude odrážet typ vaší osobnosti. Pozitivní myšlení je způsobeno různými vnějšími faktory, které naše tělo běžně nevnímá. Jedním z nich je i podvědomé vnímání barev a interiéru ve vašem bytě. Je proto velmi důležité si vybrat barvu, která pro vás nebude rušivým faktorem a naopak bude působit uklidňujícím.

Jarní odstíny pro optimistické povahy

Pro pozitivní smýšlejících lidí jsou vhodnými barvami právě odstíny oranžové a žluté. Nebojte se experimentovat a použijte tuto barvu na kousek vašeho nábytku, který hned zaujme. Pohovku v barvě hořčice můžete doladit barevnými polštáři a vzorovaným kobercem.

Modrá barva pro klidné povahy

Uklidňující barva nemusí působit chladně, pokud ji správně zkombinujete se zbytkem interéru. Modré kachličky v koupelně budou působit příjemným dojmem, pokud k nim použijete detaily v barvách žluté a zelené. Zpestřete svůj byt netypickými dveřmi, které natřete na světle zelenou barvu.

Barevné detaily pro veselou osobnost

Podtrhněte svou veselou osobnost vhodně zvolenými detaily. Vsaďte na květinové vzory, barevné poháry a prosvětlenou místnost. Vdechněte do vaší jídelny kousek vaší osobnosti a nebojte se použít vaši fantazii.

Růžová barva pro kreativní typy

Projevte svou osobnost i v ložnici. Růžová barva je vhodná pro ty, kteří se nebojí kreativních věcí a zároveň touží po pozornosti. Inspirace v podobě růžových detailů může být skvělým nápadem pro umělce a sebevědomé lidi.

Černo-bílá kombinace pro introverty

Pokud toužíte po vlastní oáze klidu a neradi se rušíte výraznými barvami, tato kombinace bude pro vás jako stvořená. Prvky minimalismu ve spojení s černou a bílou vytvářejí jednoduchý a čistý styl, který je skvělý pro introverty a klidnější povahy.

Vzorované detaily pro hravé typy

Podpořte své hravé vnímání různými barvami a vzory, které použijete ve svém pokoji. Vytvořte si prostor, který bude odrážet typ vaší osobnosti. Jen tehdy se budete ve vašem bytě cítit maximálně pohodlně a sám sebou.

Publikováno: 28. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: barvy podle osobnosti | interiér podle osobnosti