4 největší výhody sekčních garážových vrat

Vybíráte garážová vrata a nemůžete se stále rozhodnout? Sekční garážová vrata mohou být tou správnou volbou, šetří totiž místo při manipulaci s vraty, a nikomu tak nepřekážejí. Výhodným řešením se pak může nabízet komplexní instalace od specializované firmy, která vám zaručí správný výběr dálkového ovládání a exaktní montáž.

Princip fungování

Jedná se o nejpoužívanější typ garážových vrat vůbec. Díky jejich snadné instalaci, nízké ceně a prostorové dispozici se není ani čemu divit. Vrata při otevírání vyjíždí po kolejnicích pod strop garáže, což se hodí zejména, pokud má člověk před vraty silnici nebo chodník. Jedná se o konstrukčně jednoduchý a zároveň velmi efektivní princip, který disponuje ještě taktéž pružinami, panty, hřídelí a uceleným systémem jednotlivých sekcí s možností zapojení dálkového ovládání za pomoci stropního pohonu.

Design a bezpečnost

V případě sekčních vrat se nemusíte obávat, že nebudou ladit se zbytkem domu, jelikož si můžete vybrat z velkého spektra moderních designů. Vrata bývají taktéž vybavena automatickým vypnutím v případě detekce kontaktu s konstrukcí při otevírání či zavírání, což se hodí zejména, pokud vám po zahradě běhají třeba malé děti. Avšak ani dospělí nepohrdnou touto funkcí.

Údržba a odolnost

Sekční garážová vrata rozhodně nepatří mezi klasické spotřební zboží. Se správným zacházením vydrží totiž spoustu let, důkazem mohou být i více jak desetileté garantované záruky. Nespornou výhodou je také skutečnost, že téměř nepotřebují žádnou údržbu, jsou maximálně tiché a také poměrně dobře odolné vůči deformaci a poškození. Ať už jste se rozhodli pro koupi sekčních garážových vrat z jakéhokoliv důvodu, určitě nešlápnete vedle. Sekční garážová vrata jsou díky dobře vyvinuté konstrukci ideálním řešením pro téměř každou garáž.

Publikováno: 28. 07. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková