Mezi nenáročné mazlíčky patří i chameleoni

Většinou, když člověk touží po domácím mazlíčkovi, touží po psovi nebo kočce. I proto s koupí tohoto tvora dlouhou dobu čeká, až si je stoprocentně jistý, že má na něj vymezený čas. Pokud se však řadíte k lidem, kteří by si nejraději domácího mazlíčka pořídili a příliš dlouho čekat nechcete, můžete sáhnout po chameleonovi nebo podobných tvorech, jež zkrátka a dobře nestresuje, když se jim zrovna dvakrát nevěnujete. Naopak – jsou velmi často rádi.

Chameleon není na mazlení

Pojďme náš seznam mazlíčků, kteří nejsou časově nároční, začít tím, koho jsme již zmiňovali – chameleonem. Tento mistr převleků nevyžaduje příliš velké terárium, které byste postavili z hliníkových profilů. Je nenáročný čili nejen na čas, ale také na prostor, jenž ke svému životu vyžaduje. V případě, že se rozhodnete pořídit si chameleona, musíte pamatovat na jedno – tento tvor se s vámi zrovna nebude mazlit. Není to mazlíček jako kočka nebo pes – naopak ho přílišné dotyky mohou spíše stresovat, což následně může vést k jeho úhynu.

Hadi jsou pohodáři

I když se jich lidé bojí, ve skutečnosti jsou to zatracení pohodáři. Milují svou pohodu, svůj komfort, dokonce vyjdou i s alergikem, protože nejsou nositeli žádných alergenů. Zkrátka a dobře pokud mu vybudujete řádné podmínky, bude mu u vás dobře. Pokud se mu s vámi líbí a pokud ho necháte sem tam se proplétat mezi prsty, bude s vámi skutečně dlouhé roky. Třeba ho dokonce jednoho dne začnete využívat pro uklidňující masáže.

Jiní ještěři stojí také za zvážení

Samozřejmě to nemusí být jen chameleoni nebo plazi v podobě hadů, co může obývat domácí terárium, které si hravě složíte ze zmiňovaných hliníkových profilů. Můžete mít také leguána nebo podobného ještěra, který je nejen velmi tichý, ale celkově nenáročný, navíc do vašeho příbytku vnese trochu tolik potřebné a trochu jiné exotiky.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková