Jak jednoduše vyzdobit dětský pokoj?

Každý rodič se čas od času potýká s otázkou, jak co nejlépe a nejúčelněji zařídit dětský pokoj. Poprvé jsou rodiče před tento problém postaveni často již před samotným příchodem dítěte na svět. Především nastávající maminky chtějí, aby se jejich miminko v pokoji cítilo příjemně a zároveň mělo možnost se rozvíjet. Malé děti jsou od narození skvělí pozorovatelé, proto je dobré pamatovat i na výzdobu zdí. Pokud mají rodiče výtvarný talent, mohou se o výzdobu postarat vlastními silami. Avšak ani rodiče, kteří tímto nadáním neoplývají, nemusejí zoufat. Existuje řada dalších možností, jak docílit toho, aby byl pokojík veselý, barevný a zároveň vkusný.

Jaké tapety vybrat do dětského pokoje?

Dávno je pryč doba, kdy byly k dostání pouze tapety s květinovým dekorem a jejich lepení na zeď vyžadovalo kromě talentu také velkou dávku trpělivosti. Moderní tapety nabízejí nejen nádherné dekory, ale hravě si s jejich lepením poradí každý rodič. Hodí se jak k polepu celých zdí, tak i jen jejich částí. Navíc jsou navrhovány tak, aby bylo možné je z kterékoliv strany oříznout přesně podle vašich potřeb, aniž by tím utrpěl výsledek. Motivy na dětských tapetách často představují oblíbené postavičky z pohádek. Pro chlapce se přirozeně hodí auta, vláčky, bagry, dívky ocení spíše víly a princezny. Upřednostňujete-li méně infantilní náměty, jsou dobrou volbou fototapety s přírodními motivy. U těch se nemusíte příliš obávat toho, že z nich děti tzv. vyrostou.

Kouzlo 3D tapet

Za 3D efektem už nemusíte chodit do kina. Moderní 3D tapety a 3D fototapety doslova hrají barvami a mohou se pyšnit opravdu dobrou kvalitou. Jsou odolné proti otěru i poškrábání. Tyto speciální tapety bývají i omyvatelné a do určité míry plní i izolační funkci. Všechny tyto nesporné výhody oceníte zejména v období, kdy už vašemu dítěti nebude stačit okolní svět jen pozorovat.

Publikováno: 09. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková