3 důvody, proč při obrábění kovů používat kalibry

Zkušení zámečníci a truhláři moc dobře vědí, že předpokladem kvalitního výrobku je precizní měření rozměrů. Zároveň nepodceňují kontrolu zhotovených závitů. Používají při tom měřidla a válečkové či závitové - kalibry – velmi důležité a bohužel často podceňované pomůcky.

1. Konstantní kvalita výrobků

Cílem každého solidního výrobce je dodávat na trh výrobky v konstantní kvalitě. Pomocí kalibrů lze předcházet odchylkám, které by mohly způsobit znehodnocení produktu a následně odradit zákazníky od dalšího nákupu. Kontrola je snadná a velmi rychlá – činnost zastane jediný pracovník, který může výrobky prověřovat namátkově nebo kus po kusu.

2. Úspora materiálu

Průběžnou kontrolou závitů kalibri předejdete znehodnocení celé série, čímž eliminujete riziko plýtvání materiálu.

3. Prodloužení životnosti výrobního stroje

I tak malá pomůcka jako kalibr může firmě ušetřit nemalou částku, kterou by musela vynaložit na opravu nebo pořízení nového stroje. Jakmile pracovník zjistí odchylku ve výrobě, dá pokyn z okamžitému zastavení a seřízení.

Kde se po kalibrech poohlédnout?

Specialistou na kalibry a měřidla je firma Michovský – TOOLS. Nabízí ucelený sortiment závitových a válečkových kalibrů od prověřených zahraničních i tuzemských výrobců a zajišťuje výrobu atypických kalibrů na základě dodaného nákresu nebo individuálních požadavků zákazníka. Firma spolupracuje s akreditovanou laboratoří a zájemcům může společně s nástroji dodat certifikát o kalibraci. Nabídka Michovský – TOOLS zahrnuje také kvalitní frézy, destičky pro soustružení, vrtáky, závitníky a nástroje pro upínání. Většina sortimentu je skladem a připravena k okamžité expedici. Stáli partneři mohou v rámci dlouhodobé spolupráce počítat se slevami a zajímavými akcemi. Více se dozvíte na nastroje.cz.

Publikováno: 06. 05. 2020

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková