Znáte dřevěné pelety? Nabízí tyto 4 výhody

Topení s pomocí pevných paliv se kvůli poměrně vysokým cenám za elektřinu a plyn stále těší velké popularitě. Přináší však další otázku, která se týká vhodného výběru konkrétního topiva. Když vyberete správně, můžete si celý proces značně ulehčit a zefektivnit. K tomu se hodí například dřevěné pelety. O 4 hlavních výhodách, které nabízí pelety ze dřeva, se dozvíte v tomto článku.

Vysoká výhřevnost

Kvalitní dřevěné pelety se vyrábí z kmenového smrkového dřeva. Mají označení A1 a nabízí poměrně vysokou výhřevnost. Kromě toho jde také o plně obnovitelný zdroj, takže jejich používáním jste šetrnější k životnímu prostředí. Vznikají slisováním výhradně dřevěných částí, takže jsou 100 % přírodní bez nebezpečných chemických přídavků.

Malé množství popela

Když zvolíte dřevěné pelety v certifikované kvalitě A1, můžete se těšit na minimální množství popela vznikajícího při spalování. Jde o jednu z důležitých výhod při používání pelet, protože nemusíte tak často vynášet a čistit kamna či kotel. A jakmile už nějaké množství popela nasbíráte, bez obav ho přidejte na zahradu nebo ke kompostu, protože jde o přírodní produkt bohatý na minerální látky.

Čistá manipulace a pohodlné dávkování

Po objednání celé palety dřevěných pelet zjistíte, že jsou balené po jednotlivých 15 kg pytlích v plastovém obalu. To zjednodušuje manipulaci a přenášení na vybrané místo. Kromě toho jsou dřevěné pelety ideální pro automatické kotle, kde se snadno dávkují.

Příznivá cena

Další velkou výhodou dřevěných pelet je také jejich příznivá cena. Při objednávce celé jedné palety, ale i většího množství je již cena dopravy započítána. Vyplatí se také sledovat webové stránky prodejce, ať vychytáte nejlepší cenové nabídky, které jsou aktivní například během letních měsíců, takže se vyplatí myslet na zimu s předstihem.

Publikováno: 27. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková