Nakupte zlato, nenechte inflaci požírat vaše peníze

Už v roce 2020 začali Češi rekordně šetřit, v bankách měli uložené téměř tři biliony korun, což je dvojnásobek částky, jež tam byla před 10 lety. Smutná zpráva ovšem je, že 80 % této částky představují peníze uložené na běžných a spořicích účtech. Také tam necháváte peníze jen tak ležet? Úroky na běžných a spořicích účtech jsou tak nízké, že nedokážou porazit inflaci. V podstatě tedy jen přicházíte o peníze. V loňském roce se navíc úroky na spořicích účtech ještě více snížily. Příkladem je třeba AirBank, kde jste se na spořicím účtu dostali z 1,5 % na 0,6 %. Průměrná inflace přitom loni v ČR byla 3,2 %! Je čas ochránit své peníze jinak.

Naučte se spořit efektivně

Na běžném účtu byste měli mít pouze peníze na běžné výdaje, případně občasné povyražení. Na spořicím účtu si držte zhruba trojnásobek běžných výdajů. Toto je částka, kterou použijete na nákup nového spotřebiče, nečekanou opravu vozidla, případně letní dovolenou. Zbytek svých úspor uložte raději do jiného finančního produktu nebo aktiva – vhodnou volbou je zlato!

Zlato je nejlepší volba právě v nejistých chvílích

Hodnota zlata stabilně roste, a i když se objevují krátkodobé výkyvy směrem dolů, v dlouhodobém horizontu vždycky vyděláte. Respektive předčíte inflaci, a tím pádem nepřijdete o peníze. Velkou výhodou zlata je i to, že spolehlivě funguje v krizových situacích. V ekonomických nebo válečných krizích investoři skupují právě zlato. Proč? Protože jeho hodnota se v těchto chvílích zvyšuje.

Naučte se rozpoznat investiční zlato

Ne všechno zlato je nicméně vhodné pro investice. Zlaté šperky například vhodné nejsou. Chcete-li ochránit své peníze, nakupte zlaté mince a slitky ve fyzické podobě. Koupíte ho pohodlně online na www.zlate-mince.cz, případně se vydejte do kamenné prodejny Pražské mincovny v Obecním domě v Praze. Mimochodem, zlaté mince a slitky lze pořídit již za pár tisíc korun, nemusíte mít našetřené miliony.

Publikováno: 26. 05. 2021

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková