Zařiďte si dílnu svých snů. Na co nezapomenout a co nepodcenit?

Ruční práce a domácí výroba v posledním období nabírá na popularitě. Lidé se vracejí k tradicím a nechtějí být uniformní, proto sahají po originálních kouscích, které nepocházejí z pásové výroby. Patříte k tvůrčím lidem a nemáte vhodný prostor pro realizaci svých nápadů? Inspirujte se těmito radami a zařiďte si dílnu přesně podle svých potřeb! Ještě než se pustíte do zařizování, vyřešte problém s teplotou prostředí. Pokud je vaše dílna vytápěná středním topením, považujte to za vyřízené. V opačném případě budete muset rozbít prasátko a pořídit si mobilní topidlo. Pro vytápění dílen a garáží jsou ideální volbou elektrická a plynová topidla. K top značkám na trhu patří topidla Master. S výběrem topidla vám poradí specialisté z e-shopu eprofi.cz, kteří nabízí také kondenzační odlvhčovače vzduchu a další praktické pomocníky.

Handmade je IN

Říká se, že řemeslo má zlaté dno. A tuto skutečnost si v současné přetechnizované době plné konzumu zjevně uvědomuje stále více lidí. Gigantické domy nábytky máme sice v každém větším městě, ale pokud zatoužíte po originalitě a oslovíte truhláře, nastává problém. Na svůj vysněný konferenční stolek budete čekat půl roku. Šikovní lidé mají zkrátka o zakázky postaráno, protože netradiční řešení jsou stále populárnější. A to nejen v rámci bytového designu, ale také v oblasti odívání, doplňků a podobně. Máte talent, dobré nápady a šikovné ruce? Zařiďte si vlastní dílnu!

Nepotřebujete designéra, zařiďte se podle sebe

Domácí dílna je prostorem, který by měl být především funkční. Proto důležitější, jak vybrat barvu stěn, je zamyslet se nad tím, co v dílně budete dělat. A tomu vhodně přizpůsobíme nábytek. Pokud se věnujete truhlařině, je logické, že budete pracovat s velkými kusy dřeva a také finální výrobky budou mít svou váhu i rozměr, a to je faktor, který je opravdu rozhodující i z hlediska prostorových možností. Pokud se věnujete šití, výrobě kovaných šperků nebo keramiky, nároky budete mít určitě jiné, než v předchozím případě.

Chce to pořádný pracovní stůl

Nedílnou součástí dílny, ať už té menší nebo větší, je pracovní stůl. Je jedním z jejích nejdůležitějších kusů nábytku. Měl by být dostatečně velký a pevný, abyste na něm mohli realizovat všechny své projekty bez jakéhokoliv pocitu omezení. V neposlední řadě je mimořádně důležité přizpůsobit i výšku stolu individuálním potřebám. Při výběru však musíme zohledňovat nejen samotnou výrobu, ale i proces balení v případě, že své výrobky prodáváte a posíláte zákazníkům. Pokud pracujete s rozměrnějšího předměty, určitě oceníte systém válečků zabudovaných v samotném stole, které umožní snadnou manipulaci.

Zorganizujte si nářadí

Pokud si chcete zařídit funkční dílnu, je nemyslitelné, aby v ní vládla dezorganizace. V rámci efektivity práce je mimořádně důležité, aby vše mělo své přesně určené místo. Pokud byste v procesu výroby měli pokaždé hledat konkrétní nářadí nebo pomůcku, brzy byste z toho byli pořádně otrávený. Proto si třeba zajistit ty správné policové systémy, ale i organizéry na nářadí. Tak, abyste ho měli dostatečně po ruce, ale zároveň, aby nezaváděly tam, kde potřebujete mít svůj prostor. Zařídit si dílnu tak, aby byla funkční, je velmi důležitým předpokladem k tomu, aby se práce v ní stala pro vás relaxací. A pokud vás tvorba baví, vidět to i na samotných produktech.

Publikováno: 21. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková