Workoutové hřiště jako jistá prevence proti negativnímu chování mladistvých

Přemýšlíte nad tím, jak byste zútulnili město, ve kterém žijete? Způsobů může být celá řada. Nabízí se například umístění parkových laviček a venkovních odpadkových košů do veřejných prostranství. Tím se nejen zvýší komfort a přibydou možnosti k odpočinku, ale kromě jiného se také zamezí neustálému odhazování odpadků, což má za následek znečišťování životního prostředí. Dalším řešením je investice do street workout hřiště, které může být prevencí proti negativnímu chování.

Do takzvaného workoutového hřiště v posledních letech investuje nejedno město a nejedna obec. Důvodem toho je především touha zavděčit se i mladistvým občanům, kteří mají sklony k vandalismu a kteří stojí často za posprejovanými autobusovými zastávkami nebo pomalovanými altány na dětských hřištích. Investicí do tohoto místa se nejen vytvoří zázemí, kde mohou vzniknout komunity se stejným zájmem v podobě cvičení, ale také se můžeme onomu negativnímu chování vyvarovat.

Stop negativnímu chování mladistvých

Dostupná příležitost k seberozvoji – i tak lze pojmout workoutové hřiště, které tak může být prevencí proti negativnímu chování mladistvých. Jak již bylo zmíněno, na tomto místě mohou vzniknout nové komunity, které pomůžou teenagerům zhruba ve věku patnácti let vydat se tou správnou cestou, která rozhodně nevede cestou vandalismu, ale spíše je dovádí ke zdravému životnímu stylu.

Workoutové hřiště mají také pozitivní vliv na zdraví občanů

Tím se ostatně dostáváme k další výhodě, kterou s sebou workoutová hřiště nesou. Jedná se o místa, která přispívají k pevnějšímu zdraví občanů. Každý pohyb se přece jenom počítá a každý pohyb je pro člověka důležitý. Jelikož je možné instalovat prvky vhodné i pro seniory, nejen pro mladistvé, může se tak přispět k lepší kondici občanů všech věkových kategorií.

Publikováno: 27. 01. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková