Jak se doma cítit lépe? Pomůže vám feng-šuej i odhlučnění

Bydlení by nemělo být místem, kde člověk pouze přespává. Mělo by být domovem, který slouží jako útočiště a svatyně plná pozitivní energie. Pokud jste se nedávno přestěhovali a nové místo na vás působí všelijak, jen ne příjemně, dejte se do díla – někdy stačí pár jednoduchých úprav, jindy je na místě o něco náročnější přestavba. Sázkou na jistotu je dodržování některých zásad tradičního čínského učení feng-šuej. Pomůže vám nastolit dokonalou harmonii a vytvořit prostor pro nerušené proudění čchi.

Zbavte se nadměrného hluku

Než se pustíte do transformace bydlení podle feng-šuej, položte si otázku, zda není jedním z důvodů, proč se doma necítíte dobře, nadměrný hluk. Může se k vám šířit přes stěny, strop nebo podlahu a zbaví vás ho jedině kvalitní akustická izolace. Dobrou volbou jsou desky Wolf, k jejichž přednostem kromě vynikajících zvukově izolačních vlastností patří také minimální tloušťka, možnost univerzálního použití, ekologická čistota (jsou vhodné i pro alergiky) a jednoduchý montáž.

Je vědecky potvrzeno, že hluk má na lidskou psychiku negativní vliv. Ticho naopak léčí.

Nechte střed místností průchodný

K základním pravidlům feng-šuej patří zanechání středu místnosti volným a průchodným. Zároveň si pohlídejte, abyste se ze sedačky či křesla nedívali rovnou na dveře. Postel v ložnici umístěte tak, aby se nenacházela mezi oknem a dveřmi.

Méně je více

K typickým znakům feng-šuej patří inklinace k minimalismu. Přestaňte svůj domov přeplňovat věcmi – nechte si jen ty, které potřebujete nebo k nim máte citové pouto. Desítky pestrobarevných doplňků a dekorací patří spíše do cirkusu a ne do harmonického bydlení. A samozřejmě si pohlídejte kombinace barev. Zhmotněním klidu jsou hnědá a další zemité tóny, červená do vašeho domova přinese vášeň a žlutá moudrost. A vždy se svůj domov snažte udržovat uklizený a čistý. Neznamená to, že byste museli od rána do večera gruntovat, nicméně oblečení rozházené na podlaze a hora špinavého nádobí vám klid v duši určitě nenastolí.

Publikováno: 12. 08. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková