Jak naučit děti rybařit?

Také nechcete, aby z vašich dětí vyrostli malí závisláci na mobilech a dalších elektronických gadgetech. Snažíte se s nim trávit co nejvíce času venku a hledáte aktivitu, která by je zabavila a kola, ani koloběžky už je nebaví? Zkuste je naučit rybaření. Určitě je chytání ryb nadchne a vy budete mít koníček, který stmelí celou rodinu. O společné zážitky nebudete mít nouzi!

Jak děti připravit na to, že pojedete na ryby?

Pusťte dětem nějaký zajímavý dokument o rybolovu, vyprávějte jim o nejrůznějších druzích ryb. Také jim vysvětlete, co která ryba jí, aby věděly, která rybářská nástraha bude ta pravá na kapra a kterou naopak nepohrdne dravá štika.

Úplně malé děti

Mrňousové nebudou mít z rybaření příliš rozumu. Ale užijí si rodinu pohromadě, cachtání v rybníku, hlazení rybiček, mohou vám je pomoci nakrmit. Na opravdu malé děti nemějte příliš velké nároky, ať jim rybaření nezprotivíte.

Není třeba vybavení za desetitisíce

Pokud máte trošku odrostlejší děti, klidně jim věnujte svůj starý rybářský prut, naučte je, jak se obsluhuje. Budou důležití, že mají svůj prut a budou se na ryby těšit. Děti raději vezměte na ryby jen na celodenní výlet, popřípadě na víkend. Dlouhodobější pobyty si nechte na později.

Udělejte z rybaření dobrodružství

Můžete uspořádat soutěž, kdo chytí více ryb, anebo těžší, či delší rybu. Večer si založte oheň, upečte špekáčky a povídejte si o časech, kdy bylo rybaření jednou z mála forem obživy. Nebo dětem povídejte, jak vás na ryby brával váš dědeček.

Buďte trpěliví

Může se stát, že děti díky své neohrabanosti poškodí vaše vybavení, omylem jim uplave ryba, anebo prostě nic nechytí. Nekřičte na ně a buďte trpěliví. Děti se to časem naučí a vy pak budete pyšným tatínkem. Můžete dítě zapsat do rybářského kroužku, kde je zasvětí do tajů rybolovu a vzájemně si pak budete moci předávat rybářské tipy a triky. Nikdo se zdatných rybářů se nenarodil s prutem na ryby v ruce, ani s podběrákem v postýlce. Jedině trpělivost, trénink a trochu toho rybářského štěstíčka z vás udělá rybáře s velkým R, a tak se snažte děti v rybaření a péči o ryby podporovat, uvidíte, že jakmile je rybaření začne bavit, začnou mít i velké úlovky.

Publikováno: 23. 08. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková