Umělé vánoční stromky mají spoustu výhod

V posledních letech se spousta rodin rozhodlo koupit na Vánoce domu umělé vánoční stromky. Je to hlavně z toho důvodu, že výrazně ušetří náklady na stromky v dalších letech. Každoroční nákup živého stromku totiž stojí nejenom docela velké finance, ale také starosti s jeho sháněním a následném odklizením. Umělý stromek je nenáročný na údržbu a úklid. A to přeci o Vánocích chcete!

Z jaké materiálu jsou vánoční stromky umělé?

Většina umělých stromků je vyrobena z PVC, nicméně existují i „luxusní varianty“ 3D vánočních stromků, jejichž větvičky se vyrábí metodou vstřikování plastu do forem. Takže jsou tyto umělé vánoční stromky prakticky k nerozeznání od živého stromku – jediné, co vám bude chybět, je klasická vůně jehličí, kterou si ale v dnešní době můžete jednoduše koupit a rozstříkat ji po místnosti, nebo čistě na váš vánoční stromek.

Umělé vánoční ozdoby vedou!

Nejenom umělý vánoční stromek, ale také vánoční girlandy jsou v posledních letech velice oblíbené v mnoha domácnostech. Umělá girlanda připomíná větve stromů skoro realisticky, přitom z nich ale nepadá žádné jehličí, které se tak snadno zabodne do koberce a umí pěkně zabolet, pokud na něj stoupnete bosou nohou. Umělá girlanda dokáže proměnit každý pokoj v domě ve vánočně vyzdobenou místnost. Vánoční umělé girlandy jsou totiž k nerozeznání od živých girland.

Buďte ekologičtí

Otázka ekologie je v poslední době velmi propíraná a důležitější než kdy dříve. Uvědomte si, že mnohé stromky, které jsou prodávány u obchodních center nebo na tržištích, cestují pěknou řádku kilometrů z místa, kde byly uřezány. Nebo, co je horší, mnoho lidí si chce ušetřit starosti a vánoční stromek si prostě zajde uřezat do lesa. A to je hodně špatně. Pokud si vyberete umělý vánoční stromek, můžete ho používat klidně i několik desítek let! Umělé vánoční stromky a umělé girlandy jsou to nejlepší, co si můžete na Vánoce pořídit.

Publikováno: 23. 12. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková