Netradiční dárky, kterými rozhodně zabodujete

Vánoční svátky už jsou za námi. Pokud jste pod stromečkem našli kosmetiku, oblečení, elektroniku nebo knihy, pak vězte, že jste v tom nebyli sami. Ba naopak, takové dárky totiž patří mezi ty nejčastější. Někteří lidé se však mohou pochlubit daleko zajímavějšími kousky. Třeba si z jejich nadílky vezmete inspiraci na příští Vánoce.

Zážitky

K dárkům patří emoce a nezapomenutelné vzpomínky. Oba tyto atributy do puntíku splní zážitkové kurzy. To, co zažijete, to vám už nikdo nevezme. Snad proto se tyto dárky těší takové popularitě. Sortiment je opravdu široký, vybírat můžete z nejrůznějších oborů, takže nehrozí, že byste se netrefili do vkusu obdarovaného. Věnovat lze prakticky cokoli – od jízdy ve Ferrari přes bungee jumping až po degustaci rumů. Gurmána a labužníka jistě uspokojí některý z kulinářských kurzů vedený nejlepšími šéfkuchaři a odborníky, milovník dobrého vína bude mít radost ze sommeliérského kurzu, kde se naučí víno správně degustovat a párovat ho s pokrmy. Nadšence zdravého pohybu pak potěšíte některým ze sportovních kurzů, třeba tréninkem golfu, potápění, jógy nebo tance.

Vzdělání

Praktický, a zároveň velmi nápaditý dárek představují vzdělávací kurzy a semináře. Obohatí totiž obdarovaného o spoustu nových informací, znalostí, schopností a dovedností. Absolvováním školy vzdělávání nekončí, člověk se musí učit celý život, pokud nechce zůstat stát na místě. Investice do zvyšování kvalifikace a potenciálu je tak vždycky tou správnou volbou, která obdarovaného potěší. Hodnotné jsou například kurzy zaměřené na zlepšování cizích jazyků, počítačových dovedností nebo v současnosti čím dál populárnější kurzy rozvoje osobnosti.

Virtuální peníze

Nutno říct, že někteří si s vymýšlením dárků dali opravdu záležet. Potvrdit by to ostatně mohli ti, kteří našli pod stromečkem bitcoiny. Pryč je obálková doba s klasickým platidlem, dnes „frčí“ kryptoměny. Samotný nákup bitcoinů navíc není vůbec složitý, obejde se bez zbytečných formalit a lehce si s ním poradí i člověk tímto světem naprosto nepolíbený. Existují totiž speciální platformy, které se o celou transakci postarají. Vy tak jen zadáte požadovanou sumu kryptoměn a číslo vašeho účtu. Pak už jen stačí čekat na reakci obdarovaného!

Publikováno: 16. 01. 2020

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková