Když potrubí umí vysávat

Doma si vysavač většinou vezmeme ze skříně nebo kumbálu a doneseme na místo, na které potřebujeme. V průmyslové výrobě by nám ale ruční vysavač nestačil.

Čistota pro bezpečí

Mezi nejčastější nečistoty patří prach, který musíme pravidelně utírat, protože vše pak vypadá neuklizené. Ve výrobnách a provozech je také, ale v mnohem větším množství, navíc může být i nebezpečný. Musí se tak odsávat, o což se starají potrubní systémy, vzduchotechnika, centrální vysavače a filtrace. V mnoha provozech se tak může vrátit přefiltrovaný vzduch zpět do pracovního prostoru a šetřit tak náklady na vytápění. Prach může být nebezpečný, pokud se usazuje a neodstraňuje. Usazená vrstva prachu vysoká už jen 1 milimetr může za určitých okolností vytvářet prostředí s rizikem vzniku exploze nebo požáru. Proto se musí být prach a nečistoty rychle a efektivně odstraňovány z pracovního prostoru. Potrubí Jacob z kvalitních materiálů je odolné pro prach i kondenzáty, své využití tak najde ve všech provozech bez ohledu na jejich zaměření.

Centrální vysávání

Ve velkých halách a budovách je navíc potřeba udržovat pořádek i na dalších místech, než je jen výroba. Kancelářské a obchodní domy i komerční objekty však nelze uklízet a vysávat s ručním vysavačem, protože by to bylo velmi neefektivní a zdlouhavé. Rychlejší varianta jsou centrální vysavače, které pomáhají uklidit prostory hal, provozů a budov. Tvoří je filtrační jednotka napojená na centrální potrubní rozvod, na kterém jsou po celé délce v pravidelných intervalech připojovací místa. Do nich se připojí vysávací hadice a lze ihned vysávat v daném úseku, není nutné hledat přípojku elektřiny nebo další součástky a díly. Potrubní stavebnicový systém dokáže zajistit délku potrubního rozvodu i několik stovek metrů v závislosti na potřebách daného prostoru a jeho velikosti. Čisté prostředí bez prachu a dalších škodlivin není ve velkých provozech snadné udržet. Moderní potrubí sestavy pomáhají k efektivnímu úklidu i odstranění prachu.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková