Tři životní situace, v nichž se vyplatí vzít si nebankovní půjčku

Nebankovní půjčky jsou v současné době hitem. Lidé už ani nepřemýšlí o tom, že by zažádali o klasickou bankovní půjčku, pokud se tedy nejedná o půjčku v řádech několik set tisíc nebo milionů korun. Nebankovní půjčky jsou tu pro chvíle, kdy si potřebujeme půjčit několik desítek tisíc korun či pár tisíc korun. Ano, i takové situace mohou nastat, kdy nám chybí skutečně jen pár tisíc k tomu, abychom se dostali z finanční tísně. Pokud nevěříte, přinášíme rovnou tři životní situace, v nichž je dobré si nebankovní půjčku vzít.

1) Nemám na zaplacení kroužku pro dítě

Mnozí rodiče se letos opět potkávají s finanční tísní. Je přece začátek školního roku, což znamená, že se utrácí neustále za pomůcky do školy, ale také za kroužky pro děti nebo za jejich mimoškolní aktivity. I když si mnozí rodiče říkali, že prvním zářijovým dnem to jistě skončí a že se částka za školní pomůcky zastaví na třech tisících korun, spletli se. Konečná suma je mnohem vyšší, pokud chtějí dětem dopřát mimoškolní aktivity v podobě hudebních, dramatických, výtvarných nebo sportovních kroužků. Kroužky jsou čím dál dražší, a ne každý rodič si je může dovolit. Mnozí rodiče je dětem odpírají, protože jinak by se najednou podívali do tváře chudobě. Někteří rodiče však nechtějí vidět své dítě za počítačem, a tak raději svolí k nebankovní půjčce, která je v této situaci ideální a vhodnější než bankovní úvěr.

2) Zdědili jsme dluhy

Rychlé online půjčky bez registru a bez doložení příjmů nás mohou zachránit i v situaci, kdy jsme zdědili po zesnulém partnerovi či partnerce dluhy, o nichž jsme neměli ani tušení a které je třeba co nejdříve zaplatit. Sice si v tomto případě budeme půjčovat na splacení jiného dluhu, ovšem jedná se o výjimečnou situaci, která se jistě už nebude opakovat.

3) Pokazilo se auto

Málokterý člověk má dostatečně velkou finanční rezervu, která by pokryla opravu rozbitého vozidla v případě, že se vůz pokazí. Proto i v tomto případě není nic špatného na tom, když si vezmeme nebankovní úvěr.

Publikováno: 26. 09. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Jiroušková