Námořnický styl bydlení z módy neodchází. Jak ho dostat k sobě domů?

Vdechnout svému příbytku život - ale jak to udělat? Pokládáte si téže otázku, když se zrovna díváte na obývací pokoj nebo ložnici, která je už dlouhé měsíce, ne-li roky naprosto neměnná? Sedací vak by potřeboval trochu živější prostředí, stejně tak rozkládací křeslo nové kamarády, se kterými by krásně hrálo. Bytoví architekti jsou však toho důvodu, že stačí jenom vsadit na nějaký styl bydlení, ve kterém si svůj příbytek zařídíte. Co třeba námořnický styl bydlení?

Styl, který nevychází z módy

Námořnický styl bydleín patří ke stylům, které rozhodně nevychází z módy a pravděpodobně ještě nějaký ten pátek z módy nevyjdou. Bohužel mnozí od něj odvrací oči pryč, a to proto, že si představí jenom pruhované tričko, kapitánskou čepici a rybářskou síť. Jenže to není všechno, dokonce to není ani zlomek toho, c námořnické bydlení vlastně může přinést.

Obecně platí, že námořnické bydlení má v člověku evokovat dovolenou. Má v nás vzbudit pocit, jako kdybychom se na jedné takové dovolené opravdu nacházeli. Interiér by se měl ladit do modré a bílé kombinace, ovšem neuděláte chybu, pokud vsadíte také na prvky šedé nebo jemný červený odstín.

Přírodní materiály mají hlavní slovo

Co je při zařizování námořnického bydlení důležité, je zaměřit svou pozornost na přírodní materiály. Dřevo, bavlna, konopí, také juta nebo ratan a v neposlední řadě i kov. Pokud byste takto zařízené bydlení chtěli povýšit na další úroveň, zakomponujte do interiéru i provazové dekorace.

Lodičky, záchranné kruhy a mušle

Pokud jste v minulosti zařizovali domácnost do jakéhokoli stylu, víte, že nejvíc udělají dekorace. Jaké bytové doplňky volit v tomto případě, když jsme v obložení modré a bílé kombinace? Sázejte opět na to, co ve vás probouzí pocit, jako kdybyste byli na dovolené. Lodičky, záchranné kruhy, také mušle - přesně to může zdobit police v obývacím pokoji nebo pracovně.

Publikováno: 31. 12. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková