Trendy v interiéru pro rok 2022

Zařizujete novou domácnost a s ní i vybavení do interiéru a hledáte správnou inspiraci? V posledních letech frčí ekologické a udržitelné materiály, které ani letos nebudou žádnou výjimkou. Interiéroví designeři v tom však pro rok 2022 mají jasno. Jasně se zaměřili na ložnice a kuchyně. Nečekejte řadu rapidních změn, některé trendy sílí jiné zase slábnou, ale přírodní materiály stále převládají již několik let – vsaďte na jistotu. Oživte svůj interiér přírodními odstíny. V následujících řádcích vám poradíme, jaké jsou interiérové trendy pro rok 2022.

Udržitelnost

V roce 2022 se klade důraz především na udržitelnost. Vzhledem k tomu, že v posledních letech naše planeta dostává pořádně zabrat, tak i bytoví designeři se snaží ekosystému v přírodě alespoň trochu ulehčit. Přidejte do svého bydlení více recyklovatelných materiálů, jako jsou dřevěný nábytek, osvětlení z bambusu nebo vlněný koberec. Věřte, že tím bude váš interiér působit originálně a navíc šetříte přírodu. Zároveň se snažte vyhýbat anorganickým materiálům.

Přírodní odstíny

Barvy v interiéru určují celkový pocit z místnosti a také ovlivňují vaší náladu. Zvolte takové, které můžete vidět volně v přírodě – odstíny zelené, žluté, šedé nebo modré vytvoří ve vaší domácnosti příjemnou a pohodovou atmosféru. Tyto barvy lze různě nakombinovat, nejlépe s bílou. Do interiéru je dostanete snadno - vsaďte na vkusný bytový textil. Dobrou volbou mohou být závěsy na okna, polštářky nebo třeba ubrus.

Přirozené světlo na prvním místě

Přirozené světlo dopřává lidskému organismu pozitivní myšlenky a zlepšuje jeho psychický stav, ale také opticky zvětšuje i menší prostory. Světlo je nedílnou součástí každé domácnosti, a proto již při samotném zařizování a bytu, myslete na to, aby okna byla správně rozmístěná. Světlo by mělo pokrývat velkou část interiéru. Zároveň se snažte vyvarovat severně umístěným oknům.

Publikováno: 18. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková