4 jednoduché tipy, jak (nejen) v malém bytě ušetřit spoustu místa

Přestěhovali jsme se do garsonky nebo velmi malého bytu a záhy jste zjistili, že máte doma mnohem méně místa, než jste si původně mysleli? Máme pro vás dobrou zprávu - nabízí se hned několik poměrně jednoduchých způsobů, jak si s nedostatkem prostoru elegantně poradit. Inspirujte se a bude se vám bydlet mnohem radostněji!

Praktické malé úložné prostory

Máte doma spoustu drobností, které se vám nastřádaly během let, ale nechcete se jich zbavit? Ať už jde o figurky, sošky, dekorace či jiné bytové propriety, neměly by překážet na úkor věcí, které skutečně potřebujete. Ty nejméně používané proto schovejte do menších krabic, komod, šuplíků a dalších malých úložných prostorů. Uvidíte, že prostor kolem vás bude najednou optický větší.

Udělejte si místo v šatní skříní

V prvé řadě byste si měli ujasnit, zda stávající šatní skříň odpovídá vašim potřebám a případně zvážit pořízení levné vestavěné skříně. Vejde se do ní mnohem více věcí než do skříně klasického typu. Pokud však budete zápasit s místem i poté, vyskládejte veškeré oblečení, které nosíte pouze sezonně a uskladněte ho někde jinde (např. pod postelí apod.). Spoustu místa vám také ušetří vakuové pytle.

Myslete multifunkčně

Proč si pořizovat několik věcí - každou pro jediný účel, když si můžete udělat radost multifunkčním pomocníkem? Platí to nejen v kuchyni (zde vám přijde vhod např. multifunkční robot), ale také pro nábytek. I ten může být multifunkční a sloužit zároveň jako dva různé kusy nábytku. Hodil by se vám konkrétní příklad? V malém bytě přijde vhod jídelní stůl, který po složení zastane funkci poličky a stejně tak i rozkládací sedačka.

Žeňte to směrem ke stropu

Když je v bytě málo místa, není dobré všechny stěny obstavit nábytkem, protože ten prostor ještě více opticky zmenšuje. Raději si vyčleňte určité zóny a do nich postavte co nejvyšší nábytek. Jinými slovy - snažte se se věci uskladnit do výšky, ideálně až ke stropu.