Těhotenské focení jako nádherná vzpomínka, která přetrvá

Jednou z nejvýznamnějších události v životě ženy je právě těhotenství, protože právě toto období utkví v paměti navždy. Nejlepším způsobem, jak tyto krásné okamžiky zachytit ještě před příchodem nového člena do rodiny, je prostřednictvím fotografií - ideálně od profesionálního fotografa, který má s těhotenským focením zkušenosti a dokáže zpoza fotoaparátu hotové divy. Během těhotenství žena vzkvétá krásou a štěstím - veškeré úžasné pocity se projevují i navenek, a proto je důležité všechno zachytit na fotoaparát, aby vám nezůstaly jen vzpomínky na nejkrásnější období v životě.

Focení si správně načasujte

Obecně je těhotenské focení ideální po 30. týdnu těhotenství, kdy je již dobře vidět bříško. Ovšem jaký čas nakonec zvolíte, je samozřejmě na vás. Může to být klidně mnohem dřív, anebo naopak až těsně před porodem. Záleží jen na vašich pocitech.

Preferujete focení venku, nebo v ateliéru?

Každý fotograf se přiklání k něčemu jinému, ale ve finále určíte vy, co je pro vás ideální prostředí. Můžete na sebe namířit světla v ateliéru, aby vynikl každý tvar vašeho bříška, ale také zvolit fotografie v exteriéru, kde vynikne i krása zvoleného prostředí. Záleží pouze na vašich preferencích.

Partner a zvířátko

Spoustu maminek také nedá dopustit na focení se svým partnerem. Můžete ale zapojit i příbuzné, případně jen sourozence. Také mazlíček bývá pro mnohé nedílnou součástí rodiny, a tak nemusí být škodu, když se na fotografiích objeví také pejsek nebo jiné zvířátko, ke kterému máte silné citové pouto a třeba vás svým způsobem provází těhotenstvím.

Rekvizity

Při focení můžete využít i snímek ultrazvuku nebo třeba oblečky, hračky a další doplňky, záleží jen na vaší fantazii.

Jak těhotenské focení probíhá?

Cílem profesionálních fotografů je, abyste se cítili uvolněně a vytvořili pro těhotnou ženu co nejvhodnější prostředí. Focení přece musí být zábava a zážitek. Tudíž neočekávejte žádné napjaté chvíle okořeněné stresem. S těhotenským focením se můžete obrátit například na Ivana Messeri Photography, která má s fotografováním maminek bohaté zkušenosti a zajišťuje těhotenské focení v Brně.

Publikováno: 17. 12. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková