Jak se vyhnout stresu při zakládání s.r.o.?

Začátky podnikání většinou nejsou nijak snadnou záležitostí. Nestačí totiž mít dobrý nápad a dostatek elánu. Je nutné si uvědomit, že bude zapotřebí udělat spoustu práce ještě před tím, než budete moci začít v rámci nově založené firmy fungovat. Jen běhání po úřadech a vyřizování všech formalit je otázkou spíše týdnů nežli dnů. Jak se tomu vyhnout? Přenechte založení firmy na specialistech. Nejčastější formou jsou společnosti s ručením omezeným. U nich je výhodou, že mohou mít základní kapitál i pouhou 1 Kč, takže je může založit prakticky každý, kdo splňuje základní požadavky, zejména plnoletost.

Zakládání společnosti vlastní cestou se nevyplácí

Při vyřizování založení s.r.o. svépomocí počítejte s tím, že strávíte hodiny na úřadech. Je nutné kupříkladu zajistit kolky pro zápis do obchodního rejstříku a živnostenského rejstříku, dále pak podat návrh na zápis do obchodního rejstříku, ohlásit živnost na příslušném úřadu. V neposlední řadě pak nesmíte zapomenout na registraci k daní z příjmu na finančním úřadu. Jde o tolik administrativních úkonů, že to mnohé z vás může odradit.

Externí firma vám usnadní spoustu práce

A právě z tohoto důvodu je možné si vše ulehčit, pokud se obrátíte na specializovanou firmu, jež za vás drtivou většinu úkonů vyřídí, a to za poměrně nízký poplatek. Založení společnosti s ručením omezeným se pro vás rázem stane jednoduchou záležitostí, kvůli níž se nebudete muset zbytečně stresovat. Podnikat navíc budete moci začít mnohem dříve než v případě, že byste si všechny potřebné dokumenty, potvrzení a zápisy prováděli sami. Vybrané firmě stačí dodat jen několik nezbytných dokladů. Řadí se mezi ně například uvedení sídla firmy (lze jej ale leckdy i pronajmout přímo u společnosti, jež externí založení s.r.o. nabízí), doklad totožnosti, případně výpis z rejstříku trestů, je-li to k danému druhu podnikání nutné.

Publikováno: 20. 06. 2019

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková