Nové družstevní byty v Praze lákají zájemce

Společnost FINEP vsadila na stavbu rezidenčního bydlení a neustále rozšiřuje nabídku nových bytů, které si zájemci mohou pořídit do osobního nebo dokonce družstevního vlastnictví. Právě družstevní byty lákají mladé rodiny s dětmi, které nemusí dokládat daňová přiznání ani výši příjmu, není potřeba ani zařizovat hypotéku, a bydlet navíc mohou hned po dostavbě. A kde se plánují nové developerské projekty, které umožní obě formy vlastnictví?

Byty Malý háj

Ve městě, přitom v blízkosti zeleně? To je rezidenční projekt Byty Malý háj ve Štěrboholech, kde už probíhá výstavba a vzniká nová rezidenční čtvrť. V další etapě se plánují byty i do družstevního vlastnictví, což je forma bydlení v Praze, kterou preferují rodiny s dětmi, které si tak mohou snadno pořídit vlastní bydlení. Byty Malý háj jsou navíc v příjemné lokalitě u parků Hrušov nebo Říčanka, kde je nesčetně možností pro volnočasové vyžití dětí i dospělých. Současně lokalita získá na ještě větší atraktivitě po dokončení nově plánované tramvajové tratě.

Byty Kaskády Barrandov

V blízkosti přírodního parku Prokopské údolí se nachází další rezidenční projekt Byty Kaskády Barrandov, kde bude možný prodej družstevních bytů i v další etapě výstavby. Byty lze nadto převést do osobního vlastnictví a družstevní byt si může pořídit fyzická osoba nehledě na věk, k tomu bez potvrzení příjmů. V oblasti kromě bytových komplexů připomínající „hnízda“ vzniklo mnoho herních a relaxačních prvků, v plánu je též centrální náměstí se službami, obchody a restauracemi kolem.

Byty Harfa Park

Další možností, kde budou k mání družstevní byty, je projekt v oblasti Vysočan, kde nové bytové domy navazují na revitalizovaný park Rokytka. Původně průmyslová čtvrť získává na popularitě a dočista změnila svůj původní ráz. K tomu přispívá i bohatá bytová výstavba, v té poslední vzniklo 105 družstevních bytů, o které byl enormní zájem. Společnost FINEP proto počítá s rozšířením nabídky i v této lokalitě.

Publikováno: 01. 12. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková