Sušičky mění naše zvyklosti, pokud jde o údržbu prádla

Pořád někdo před vámi vychvaluje sušičku prádla a vy si nejste jisti, jestli si ji pořídit? Shrnuli jsem výhody i rozdíly mezi samostatnou sušičkou a kombinací pračky se sušičkou.

Proč si pořídit sušičku prádla?

Sušička prádla zcela změní objemy vašich domácích prací. Sušení v sušičce je snadné. Stačí prádlo z pračky vložit do sušičky. 99 % věcí v ní vysušených skutečně není nutné žehlit. Takže žehličku téměř přestanete požívat. Sušička vám rovněž pomůže zbavit prádla různých zachycených vláken a nečistot, které neodstranila pračka. Často jde o zvířecí chlupy z našich mazlíčků. Ty zůstanou po sušení na filtru a snadno se odstraní.

Díky sušičce je prádlo jemnější

Aby prádlo ze sušičky vonělo, musíte do ní přidávat speciální kapesníčky do sušičky. Mírně zdražují sušení, ale bez nich by prádlo v sušičce nevonělo. Sušením totiž vyvane i vůně z aviváže. Ta se mimochodem nedoporučuje používat, pokud používáte sušičku prádla. Zanáší totiž filtry. Ale řada majitelů sušičky vám řekne, že se ani po létech s tímto problémem nesetkala. Prádlo ze sušičky je neuvěřitelně jemné a příjemné. Jakmile si na to zvyknete, jen stěží se vrátíte zpátky k sušení na prádelní šňůře. I když pravdou je, že zatímco prádlo sušené na šňůře je zdarma, za sušení v sušičce si připlatíme. Ale rozhodně to stojí za to.

Samostatnou sušičku, nebo tu v kombinaci s pračkou?

Pokud máte prostor, volte tu samostatnou. Proč? Jestliže totiž využíváte plnou kapacitu pračky, pro sušení je dobré půlku prádla i tak vybrat. Přeplněný buben prádlo více pomačká a dlouho jej suší. Tím si blokujete pračku pro další praní. Prádlo je též vhodné vyndat a před sušením protřepat. Když srovnáte švy, budete je mít po vyndání ze sušičky rovněž srovnané. Pokud ne, možná budete přece jenom potřebovat žehličku. V mnoha případech je však volba pračky se sušičkou řešením vhodným. Zejména pokud žijete singles či v páru, perete po malých dávkách, nebo prostě nemáte dost místa na dva samostatné spotřebiče. I když nezapomeňte, že sušičku snadno umístíte nahoru na pračku. Hodí se však mít modely, které k sobě pasují. Nebojte se, sušička rozhodně z pračky nespadne.

Publikováno: 25. 04. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková