4 důvody, proč zvolit nitrilové jednorázové rukavice

Jednorázové rukavice potřebujeme pro mnoho různých úkonů. Používají se v potravinářském průmyslu, ve zdravotnictví, v mnoha provozech, ale také pro každodenní úklid domácnosti. Proč je vhodné zvolit nitrilové jednorázové rukavice?

Mnoho potřeb, jedno řešení

Většinou se jednorázové rukavice vyrábějí ze tří nejčastějších materiálů. Těmi jsou přírodní latex, syntetický vinyl a syntetický nitril. Vinylové rukavice jsou nejlevnější variantou a jsou vhodné například pro úklidové práce, u kterých nepotřebujeme přesný úchop. Jejich nevýhodou je poměrně nízká odolnost, a také klouzavost. Přesné úkony se nám v nich bohužel nepodaří realizovat. U latexu často vznikají nepříjemné alergické reakce. Nitril je tak materiál, který je velmi vhodný pro celou řadu použití. Proč tedy zvolit nitril?

Žádné alergické reakce

Nitrilové rukavice jsou plně vyrobeny ze syntetického materiálu. Jsou tedy naprosto hypoalergenní. Na rozdíl od přírodního latexu, který se vyrábí přímo ze stromu – gumovníku, jsou nitrilové rukavice synteticky vyrobené a lidé na ně nemají žádné alergické reakce.

Odolnost proti chemikáliím

Latexové rukavice jsou na rukách příjemné a měkké. Tyto vlastnosti nabízí také nitril. Navíc je to ale materiál, který má vynikající odolnost vůči chemickým sloučeninám. Ochrání vás tak nejen proti kyselinám a zásadám, podobně jako latex, ale také proti olejům a rozpouštědlům, na které je latex krátký.

Odolné proti protržení

Nitril je také vhodný pro práce, kde je často kladen vysoký požadavek na odolnost rukavic vůči protržení. Tento materiál je velmi odolný i proti mechanickému poškození.

Vhodné pro mnoho druhů použití

Nitrilové rukavice se používají ve zdravotnictví, v potravinářském průmyslu, v provozech i v domácnostech. V podstatě platí, že pokud potřebujete skutečně odolné rukavice, nitril je nejlepší materiál na trhu. Je hypoalergenní a velmi odolný. Nitrilové rukavice nabízejí největší druh ochrany proti chemickým látkám i mechanickému poškození.

Publikováno: 29. 04. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková