Máte cestu kolem Břeclavi a máte hlad? Zkuste burgery z Mezi Bulky

Břeclav bývá označována jako brána do Lednicko-valtického areálu. Kromě této památky, zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, nabízí i další místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Ať už se bavíme o centru samotného města, nebo jeho okolí. Místo pro pěkný výlet je to tedy jako stvořené. A ke každému pěknému výletu neodmyslitelně patří i dobrý oběd. Nebo večeře. Co takhle vyzkoušet burger?

Břeclav si zaslouží pořádný burger!

Tak zní myšlenka, se kterou se Alenka a Honza pustili do realizování svého snu – otevřít si podnik, na jehož speciality se budou zákazníci sjíždět z celé Břeclavi i jejího okolí. Na konci tohoto snažení je opravdu menu plné hamburgerů z Břeclavi. Základem kuchyně je v burgrárně s názvem Mezi Bulky domácí výroba. Může to znít jako klišé, ale většina toho, co se vám ocitne na talíři, se skutečně vyrábí v břeclavské kuchyni. Majonéza, kečup a další omáčky, nakládaná zelenina i bulky vznikají pod rukama místních kuchařů. A věřte, že na chuti je to znát.

Maso pochází z domácího chovu. Víte tak, co jíte

Co by to ale bylo za burgery, u nichž bychom vynechali povídání o mase. Burgery z Břeclavi se zhotovují z masa pocházejícího z rodinné farmy Rudimov, kde se pase plemeno Aberdeen Angus. Tato farma dokonce zvítězila v soutěži česká biopotravina roku 2020. O tom, jak kvalitní maso se vám do burgeru dostane, tak nemůže být vůbec pochyb. A čím potěší burgery vaše chuťové buňky? Na své si přijdou milovníci pořádných porcí sýra i pálivých burgerů. Burger s názvem Mordor, který obsahuje jak chilli, tak jalapeno, ten je pouze pro opravdu odvážné. Máte-li rádi překvapení, sáhněte po měsíčním speciálu! Jak chutná a vypadá, na to si už musíte počkat do Břeclavi. A co takhle burger pro vegetariány? Pokud vás láká poznat, jak místní kuchaři dokáží zkombinovat chutě bulky, omáčky a zeleniny, a maso není váš kamarád, přijde vám k duhu burger s vlastním NeMasem. Na první pohled je od běžného k nerozeznání, chuťově je skvělý a po mase v něm přitom není ani stopy. Na konec už zbývají jen dvě věci. Na vás je, abyste při cestě kolem Břeclavi zastavili okusit skvělé burgery, a na nás, abychom vám k tomu popřáli dobrou chuť!

Publikováno: 26. 05. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková