Jak se opálit rychle, krásně a bez rizika?

Na jedné straně se nemůžeme dočkat dní, kdy se budeme moci vyhřívat na slunci a chytat bronz, ale na druhé straně chceme mít jistotu, že tím pokožce neublížíme. Připomeňte si s námi známá pravidla bezpečného opalování!

Buďte připravená

V minulých letech se doporučovalo jít před letní sezónou párkrát do solária, aby pokožka získala potřebný "základ" a lépe odolávala UV záření. Dnes vám však každý dermatolog potvrdí, že pravidelné "opékání" v soláriu je hazard se zdravím a má přímý vliv na rozvoj rakoviny kůže. Pokud však hledáte skutečně bezpečný způsob, jak připravit tělo na sluneční záření, vsaďte na vnitřní výživu a osvědčené kapsle Photoderm BRONZ Oral. Působí proti volným radikálům a obsažené vitaminy E, C, Omega-3 mastné kyseliny a měď zase podporují přirozené opálení a dokonce prodlužují jeho trvání. Kvalitní opalovací kosmetiku za dobrou cenu najdete přes internetového poradce.

Záření pod kontrolou

Když se budete držet zdravého rozumu a několika pravidel, není třeba se slunka obávat. Nejen u moře, ale i v našich podmínkách, na koupalištích respektujte letní siestu, tedy mezi 11. a 15. hodinou skutečně odpočívejte - ideálně ve stínu, protože i přes běžné slunečníky UV záření proniká. Pokud se v tuto dobu nemáte kam schovat, dobrým řešením je například plážový stan s UV filtrem 50+. Opalovací krém naneste ještě doma, abyste byli chráněni již od první minuty, co vyjdete ven. Každé dvě hodiny potom aplikaci opakujte a také po každém koupání. I mimo siesty si však dávkujte slunko opatrně a vnímejte signály svého těla, které vám většinou samo dá najevo, že má dost a potřebuje relax ve stínu. Pokud chcete rychle opálit, sáhněte po produktu Photoderm BRONZ SPF 30 (sprej nebo suchý olej), který vykouzlí krásný a zcela přirozený odstín. Kromě exkluzivního patentu Buněčné BIOprotekce, který dokáže spolehlivě ochránit DNA kožních buněk a bojovat proti stárnutí, nabízí bonus navíc - aktivuje, zintenzivňuje a dlouhodobě prodlužuje přirozený bronzový tón pleti a hodí se i pro všechny typy citlivé pokožky. Neriskujte spáleniny a následné rychlé olupování kůže, vyhýbejte se ostrému přímému slunci, upřednostněte spíše pobyt na mírném slunci. Nebojte se, pokožka díky těmto produktům i tak pěkně zhnědne a získaný zlatavý odstín i déle vydrží, chce to jen trochu trpělivosti. Stále mějte na paměti, že zdravou kůži máte jen jednu a novou si nekoupíte.

Servis po opalování

Jak se nejlépe opálit už víme, tak si ještě pojďme ujasnit, jak si bronz co nejdéle udržet. Důležité je, se doma po dni plném slunce a koupání hned osprchovat. Tělo se příjemně osvěží, zbaví se zbytků krému na opalování, mořské soli, případně chlóru či jiných nečistot a bude ideálně připravené na velkorysou hydratační dávku v podobě tělové péče. A to ne ledajaké. Sluncem namáhaná pokožka nejvíce ocení kvalitní kosmetiku po opalování, která vám na rozdíl od běžných tělových přípravků nabídne silné regenerační účinky a hojivé ingredience ušité na míru čerstvě opálené kůži. Přesně takové vlastnosti má i tělové mléko Photoderm After Sun. Vyrábí se v praktickém balení s pumpičkou a má velký obsah (500 ml), takže vám dlouho vydrží. Intenzivně obnovuje ztracenou hydrataci, chrání kůži (i tu extrémně citlivou) před předčasným stárnutím a postará se o to, aby vám chycených bronz co nejdéle vydržel.

Publikováno: 10. 11. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: jak se bezpečně opalovat | jak se zdravě opálit | zdravé opalování