Jak získat vysněnou postavu? Začněte sportovat

Mít dokonalé tělo – třeba takové, jakým se chlubí na sociálních sítích některé slavné osobnosti - je snem mnoha lidí. Je to i váš případ, ale nevíte, jak začít? Cesta k perfektní postavičce začíná u správného stravování – zdravé jídlo vám pomůže k nižší hmotnosti. Dále nezapomínejte na význam pohybové aktivity. K vysněné postavě lze dostat pomocí sportu. Jak na to? Zde jsou osvědčené postupy.

Aerobní pohyb jako základ

Někdo používá pojem aerobní pohyb, jiný zase využívá pojem kardio. V podstatě se však jedná o jedno a to samé. Tedy o druh pohybu, u kterého výrazně stoupne tepová frekvence. Tím se tělo zahřeje, zrychlí se metabolismus a dojde k tomu, že jsou tukové zásoby rychleji spalovány. V rámci tohoto procesu pak dochází ke spalování tukové tkáně v celém těle, dokonce i na rizikových místech. Takový druh pohybu je při formování postavy základ. Ale jak konkrétně sportovat? Správnou volbou je třeba Zumba nebo klasický aerobik. Chybou určitě není ani „obyčejné“ běhání. Stejně tak můžete jezdit na kole nebo plavat.

Je nutné i posilovat

Sportem k vysněné postavě se lze dostat také pomocí posilování. Dokonce jde o druhý nezbytný krok při cestě za dokonalým tělem. Měli byste vědět, že posilování sice také dokáže pomoci v eliminaci tukových zásob, ale spíše lokálně. Je tedy vhodné hlavně u problémových partií, jako jsou třeba břicho, nebo stehna. Smyslem posilování je především vyrýsování těla. To díky cvikům získá mnohem lepší vzhled. Zatímco muži touží po objemných svalech, ženy mají poněkud jiné požadavky, nicméně zpevnit své tělo pomocí posilování by rozhodně měly také.

Hlavně pravidelně

Je lepší cvičit jeden den v týdnu tři hodiny, nebo třikrát týdně po hodině? Rozhodně druhá možnost. Svaly se při této frekvenci budou lépe regenerovat. Pravidelný pohyb v podobě cvičení přinese výsledky mnohem dříve a podpoří i průběžné navyšování kondice. Ideální je tedy cvičit nejméně třikrát týdně, a to tak, že budete kombinovat oba typy tréninku. Buď v jeden den, nebo i v rámci jednotlivých dní. Tím bude dokonalá postava vznikat postupně, tak jak má. Článek jsme připravili společně s magazínem Fittyn.cz, kde najdete spoustu dalších skvělých tipů na formování postavy. Nevzdávejte se zdravého jídla ani v práci. Služba jidlovpraci.cz vám doveze zdravé krabičky až na pracovní stůl.

Publikováno: 02. 12. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková