Repasované tonery: Šetrný krok pro přírodu i naši peněženku

Pro jednotlivce jde o malé krůčky, ale pokud si je osvojíme všichni, společně můžeme udělat velkou změnu. Jedním z takových ekologických počinů, který vás nic nestojí, ba naopak vaši peněženku ještě potěší, je nákup repasovaných tonerů. Přestaňte přeplácet za drahé originální tonery a dejte šanci těm repasovaným! Originální tonery přímo od výrobce jsou šíleně drahé, vy je ale kupovat vůbec nemusíte. Nejsou nijak lepší ani výkonnější než tonery repasované. Výtěžnost je srovnatelná a kvalita tisku rovněž. Jediné, co se mění, je vliv na naši planetu, v tom repasované tonery rozhodně vyhrávají.

Pomozte naši planetu očistit od plastu

Z čeho se vyrábí cartridge? Typicky z plastu, z materiálu, který zaplavuje naši planetu, protože se s ním neumíme vyrovnat. Ano, lze ho recyklovat, ale spousta plastu k recyklaci není předána. Tento plast poté zaplavuje oceány, zabíjí zvířata a znečišťuje celou naši planetu. Nepodporujte jeho produkci, naučte se používat repasované tonery. Repase probíhá tak, že se vezme stará prázdná kazeta, opraví se a znovu naplní. Nevzniká tedy žádný odpad. Navíc, je-li s kazetou nakládáno opravdu šetrně, může být takto renovována teoreticky do nekonečna.

Nezapomeňte vzít s sebou svou starou kazetu

Při renovaci projde každá kazeta komplexním souborem testování a kroků, jež zajistí, že má stejné parametry jako kazeta originální. Rozhodně tedy nehrozí žádné poškození tiskárny, na tiskárnu neztrácíte záruku. Neexistuje důvod, proč byste i vy nemohli pomoct přírodě tím, že začnete podporovat využívání starých věcí. Příští toner nakupte u Tonery, a až se tam vydáte, nezapomeňte s sebou vzít vaši starou kazetu. Odborníci z Tonery jí dají nový život a zachrání ji před skončením na skládce. Tonera sídlí v Praze, máte-li to do hlavního města daleko, můžete využít e-shop Tonera.cz.

Publikováno: 07. 06. 2021

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková