Putování českou historií

Pandemie se citlivou formou podílela na výběru dovolené a mnohým dokonce znemožnila vycestovat za hranice našeho státu. To však neznamená, že bychom měli na tento rok vzpomínat jen ve špatném slova smyslu. Česká republika otevírá svou náruč širokému spektru zájemců, tak proč toho nevyužít a nepoznat při putování naší vlastí trochu té historie?

Nechte se inspirovat třemi zajímavými místy, které každoročně navštíví na tisíce turistů a letos tomu není jinak. Odhalte historii naší země tou nejpříjemnější formou a vydejte se za poznáním do malebných končin.

id=

Kdo zná nebo navštívil město Znojmo, určitě nám dá za pravdu, že o památky zde nouze není. Bezpočet z nich je dokonce zapsáno do seznamů kulturních památek ČR stejně tak, jako celé město. V samotném srdci se pak nachází národní kulturní památka v podobě rotundy svaté Kateřiny z 12. století.

Pokud nechcete nic podstatného vynechat a město si užít plnými doušky, hotel ve Znojmě je pak nezbytností.

Poděbrady jsou rovněž kolébkou mnohých nemovitých památek zapsaných na Ústředním seznamu kulturních památek ČR a stojí za poznání. Vydejte se do překrásného města v okrese Nymburk a navštivte Pomník Jiřího z Poděbrad nebo Mariánský sloup. Samozřejmě by vaší pozornosti neměl uniknout ani Zámek.

Pobyt v Poděbradech se díky pestré škále kulturních památek stává příjemnou zastávkou plnou poznání a krásy.

Zajistěte si volné pokoje a pobyt ve městech, které plánujete navštívit a navíc za výhodnou cenu na portálu Hotel.cz.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková