Proč zvolit raději repasovanou výpočetní techniku? Je levnější a šetrnější k životnímu prostředí

Není žádným tajemstvím, že čas od času musíme výpočetní techniku obměnit. Ať už se jedná o váš starý počítač, který už nestíhá plnit ani základní příkazy, nebo o neustále „problikávající“ LCD monitor. Skvělým řešením je pořízení repasovaného zařízení. Proč? Nejen, že ušetří vaše finance, ale za nízkou cenu si můžete vybrat stále velice výkonné zařízení. Repasovaná PC, notebooky a další technika zároveň potěší především ekologicky založenou skupinu lidí, protože významně napomáhá šetřit životní prostředí.

Výhody repasované techniky

Cena Jak už jsme výše zmínili, velká výhoda tkví především v ceně, ta je logicky výrazně nižší, protože se jedná o zařízení, která není zbrusu nové. Ovšem repasovaným zařízením to nijak neubírá na kvalitě a výkonu. Ve většině případů se jedná o počítače, monitory, notebooky, které byly vyměněny za novější modely. S repasy je to podobné jako se starším, ale zato velmi udržovaným automobilem. Ekologie Teď se dostáváme k další výhodě repasů, a tou je ekologie. Jelikož jsou sice starší, ale stále funkční, byla by škoda je vyhodit do elektroodpadu - najde se pro ně mnohem efektivnější způsob využití. Zkušení odborníci starší zařízení jednoduše uvedou takřka do původního stavu a zajistí, aby všechny funkce přístroje správně plnily svůj účel. Nákupem a využitím repasované techniky tedy výrazně napomáháme šetřit zdroje naší planety. Čím více použitých zařízení se prodá, tím více se sníží poptávka po nových dílech, které jsou nutné pro výrobu dalšího funkčního počítače. Právě díky repasům se plenění přírodních zdrojů a surovin značně snižuje. Navíc toxiny a chemikálie z elektroodpadu, které skončí ve vodě či vzduchu, negativně ovlivňují život dalších živočichů na naší planetě.

Kde pořídím kvalitní a levná repasovaná zařízení?

S výběrem repasované techniky si zajisté poradíte na webových stránkách LevnaPC.cz - prodejce, který za pouhý jeden rok dokázal poslat znovu do oběhu až 100 tun repasovaných počítačů a další výpočetní techniky. Pomáhejme přírodě společně!

Publikováno: 20. 08. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková