Pozvání ke stolu jako součást svatebního oznámení

Svatební oznámení zalepené v krásné svatební obálce rozhodně není přežitek. I když se zejména na moderní svatby zvou lidé skrze sociální sítě, pozvánky v papírové podobě jsou stejně součástí příprav na svatbu. A společně s nimi také pozvání ke stolu, které se obvykle do obálky se svatebním oznámením přidává. Pozvání ke stolu však za přežitek už brát lze, i když někteří jsou toho názoru, že přidat pozvání do obálky je rozhodně slušností.

Pozvání ke svatebnímu stolu už dávno nejen pro nejbližší

Pokud bychom se podívali do minulosti, zjistili bychom, že pozvání ke svatebnímu stolu je dáváno především těm nejbližším, tedy rodině. V posledních letech se však z pozvání ke stolu stal přežitek a daruje se prakticky každému pozvanému člověku, tedy nejen rodině, ale i přátelům nebo známým.

I proto ti, kteří chtějí na přípravách na svatbu krapet ušetřit, žádné pozvání ke stolu nedávají, pozvánka na svatební hostinu se zkrátka bere jako součást svatebního oznámení.

Ujasnění na prvním místě

Ať už patříte do té skupiny, která investuje do pozvánek ke stolu, nebo do té, která pozvánky ke stolu nevyžaduje, v obou případech byste měli pozvané dostatečně informovovat a ujasnit situaci. Pokud ke stolu zváni nejsou, je dobré alespoň mezi řečí zmínit čas, na který mají přijít. Čas však připomeňte i těm, kteří na svatební hostinu zváni jsou.

Nesrovnalosti mohou vzniknout především v případě, že někoho zvete i skrze facebookovou událost, na které je uveden program svatebního dne. Hosté, kteří nejsou pozváni ke stolu, mohou dostat pozvánku na jiný čas, než je uveden na on-line pozvánce a mohou být zmatení a nevědět, na kdy se tedy mají dostavit. Ujasnění v případě svatebního pozvání je opravdu na prvním místě a díky němu se vyvarujete možným problémům nebo budoucím překvapením.

Publikováno: 01. 10. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková