Zkroťte neposedné boty a pořiďte prostorný regál

Milujeme je. Boty jsou stejně důležité jako vlněný kabát nebo stylová kabelka. U čtyřčlenné rodiny ale může počet párů atakovat třicítku, a tak je třeba zamyslet se nad úložnými prostory.

Místo na boty

Boty jsou posedlost. Každá žena o tom ví své. I muži už mají více než dva páry, kdy jeden je na léto a druhý na zimu. K tomu děti, které potřebují sněhule, tenisky, sandály, holínky, bačkory. Nasčítá se to. Obyčejný regál zdaleka nestačí. Bude to chtít bytelné regály na boty, kam vtěsnáte i několik desítek párů. Není totiž nic horšího než ťapky všech barev a velikostí poházené a ledabyle naskládané na sebe v celé předsíni.

Na detailech záleží

Myslete i na to, že promyšlené uložení bot má několik výhod.

Tou první, která vás zřejmě napadne, je uklizená chodba. A je to důležitý bod, protože po vstupu do bytu nechcete vidět nepořádek, nechcete zakopávat o něčí tenisky, nechcete vidět opadanou hlínu na zemi, nechcete přijít do chaosu.

Na druhou stranu představuje regál na boty lepší variantu než uzavřená skříňka. K botám, které jsou z kůže, z koženky nebo z umělých vláken proudí vzduch, netvoří se v nich plísně, lépe se zbavují zápachu a všech nečistot, netřou se o sebe, mohou dýchat. Pro to, aby vám vydržely co nejdéle, je to sice malý krok, ale i ten se počítá. Oproti tomu věšáky na boty, které jsou oblíbené především pro výjimečnou úsporu místa a možnost umístit na něj desítky párů bot, sice také splňují podmínku, že nejsou v uzavřeném prostoru, ale gravitace působí a mohou se tvořit otlaky od spon, na kterých botky visí. Všechno má zkrátka svoje pro a proti.

Regál na boty by byl nejlepší ze dřeva, aby působil nadčasově, ale na údržbu to není ideál. Mnohem lepší je kov, který stačí přetřít vlhkým hadrem a během minutky zbavit nečistot. Zvládne bláto i vlhkost a vydrží dlouhé roky bez nároků na zvýšenou péči. Zvolíte-li klasickou bílou nebo stříbrnou barvu, které zapadnou do každého interiéru, nebo naopak kontrastní odstín, máte z půlky vyhráno.

Publikováno: 30. 09. 2022

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková