Proč je důležité investovat do marketingu víc, než kdy dřív?

Ze všech stran slýcháte, jak je důležité investovat do marketingu, že je to ta správná cesta, jak zvítězit, jak porazit konkurenci, jak se odlišit a zviditelnit. Ptát se na to, jestli je tento krok skutečně nutný, nyní už nemusíte. Důvodů bylo řečeno víc než dost. Dnes je investice do marketingu daleko více klíčová než před lety, a to především z důvodu aktuální situace, která na trhu vládne. V současné době to už není tolik o poražení konkurence nebo o odlišení se či zviditelnění se, ale především o minimalizování možných ztrát souvisejících s nadcházející recesí.

Marketing jako hlavní motor růstu i prodeje

Současná situace je velmi nevyzpytatelná a každá společnost by z ní nyní měla co nejvíce vytěžit. A to právě nyní, kdy se neví, co bude zítra. K maximálnímu vytěžení může pomoct právě internetový marketing, se kterým pomůžou specialisté na tento obor, kteří dokážou i s minimálním rozpočtem udělat skvělé obraty. Marketing obecně je dnes brán jako takový hlavní pohonný motor nejen růstu společnosti, ale také prodejů celkově. Jedná se o efektivní způsob, jak se dostat více do povědomí lidí a jak je prakticky okamžitě přinutit k tomu, aby něco koupili nebo využili služeb. Možnosti reklamy je hodně a nejvíce vyhledávané jsou právě ty online reklamy. Znáte ten pocit, kdy se bojíte kliknout na nějaký banner, protože víte, že je vysoká pravděpodobnost, že vás ten banner bude pronásledovat na internetu všude, kde se podíváte? Ano, uvažujete správně. Ale jen částečně. Nejoblíbenější reklamou je PPC reklama, tedy pay per click formát, kdy jako inzerent platíte pouze za prokliky, tedy reálně návštěvníky, na které cílíte.

Co stanovováním marketingové strategie získáte

Mnozí podnikatelé bohužel velmi často opomíjí přínosy, které jim nabízí už stanovování marketingové strategie obecně. Například že si díky stanovování dalších kroků uvědomí, jaké aktivity je zapotřebí eliminovat, protože pro ně nejsou dostatečným přínosem. Nebo si také uvědomí, jak idenfitikovat aktivity, které mají dopad a generují pozitivní návratnost investic. A samozřejmě také přijdou na to, jak důležité je měřit výkon svých aktivit, protože právě z dat se nejvíc těží. S pomocí specialistů na internetový marketing půjde stanovování té správné reklamní strategie lehce. A jak už bylo zmíněno, dojde také k maximalizování výsledků v rámci stanoveného finančního rozpočtu.

Publikováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková