Primapol dodává i plastové obráběcí díly

Společnost Primapol na českém trhu působí od roku 2004 a za dobu své existence si vybudovala jméno spolehlivého a férového dodavatele hutních materiálů a plastů. Dokonce disponuje rozsáhlým skladem, na kterém má momentálně k dispozici více než 20 tisíc položek s celkovou hmotností 3 tisíce tun. Vy tak nemusíte řešit rozsáhlé skladové zásoby, protože Primapol přináší koncept „vyřídit všechno najednou a dodávat přesně na čas“, přičemž dodací lhůta je klidně i 24 hodin. Co se produktového portfolia týče, je opravdu rozmanité. Vybrat si můžete kovy, hutní materiály i plasty (desky, plechy, fólie, cívky, tyče, potlačované výlisky, roury i dráty), armatury, ventily i příslušenství pro protipožární systémy, hliník (například ENAW 2024), mechanické úchyty či dekorativní produkty z nerezové oceli.

Plastové obráběné díly

V případě, že potřebujete pro výrobu plastové obráběné díly, máte z čeho vybírat. Záleží na tom, k jakému účelu je budete využívat.

PP-H

Pod zkratkou PP-H se skrývá polypropylen homopolymer, což je materiál charakteristický vysokou odolností proti chemikáliím, nízkou pořizovací cenou i perfektní tvrdostí a tuhostí. Materiál je zdravotně nezávadný a velice dobře se svařuje. Často se tak používá na výrobu nádrží na vodu či chemikálie.

PP-C

PP-C je polypropylen kopolymer s podobným využitím jako předchozí uvedený materiál. PP-C nekřehne pod 0 stupňů Celsia, a tak se používá i v teplotách do -30 stupňů Celsia. Staví se z něj nádrže či bazény.

PE300/PE-HD

Další možností je polyetylen s vysokou hustotou, který je dodáván v černé barvě. Chlubí se vysokou odolností proti chemikáliím a vynikající svařitelností. Slouží k realizaci venkovních přepážek, bazénů i nádrží.

PVC-U

Závěrem nesmíme zapomenout na polyvinylchlorid s vysokou tvrdostí a tuhostí. Může se svařovat, lepit i obrábět. PVC-U je materiál odolný vůči chemikáliím a uplatnění nachází ve stavebnictví, při výrobě nádrží i potrubí na pitnou vodu.

Publikováno: 11. 08. 2022

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková