Perský koberec se stane chloubou obývacího pokoje. Jak vybrat ten správný?

Počátky tkaní legendárních perských koberců sahají do dob Perské říše, přičemž výsledný produkt se pyšní vskutku vysokou kvalitou a originálním designem. Pokud tedy přemýšlíte, jak ozvláštnit interiér, perský koberec s elegantními vzory je ideální volbou. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat ten správný, aby plnil svou funkci na maximum. Pokud se řekne perský, respektive orientální koberec, zřejmě si jako první představíte barvy vínovou, tmavomodrou a odstíny béžové. Právě v těchto zbarveních perské koberce jsou, a to už po staletí. Potěší vás dokonalé zpracování a dlouhá životnost. Perský koberec vás opravdu přežije, potěšení z něj budou mít klidně ještě i vaše vnoučata. Stačí se o něj správně starat a poskytnout mu náležitou péči.

Perský koberec není nejlevnější, ale vydrží stovky let

Bez nadsázky můžeme říct, že perský koberec je nesmrtelný. Počítejte s tím, že jeho cena je vyšší oproti kobercům, které jsou běžně k dostání v obchodech. Zásadní rozdíl mezi perským a obyčejným kobercem je ve výrobním postupu. Před několika lety se dokonce perské koberce staré několik set let vydražily za miliony liber. Třeba před 9 lety se v aukční síni Christie’s vydražil perský koberec ze 17. století za neuvěřitelných 6,2 milionů liber.

I v České republice seženete kvalitní perské koberce

Jestliže chcete vtisknout interiéru punc originality, orientální koberec dokonale naplní vaše očekávání. Sehnat ho můžete i v našich končinách, přičemž se vyplatí vsadit na prověřeného prodejce originálních perských koberců Buchara. Podívejte se na jeho webové stránky http://www.buchara.cz/, kde najdete různé druhy perských koberců od moderních až po perskou klasiku. Stejně tak narazíte i na zajímavé slevové akce sahající až do výše 70 %.

Publikováno: 26. 01. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková