Chcete do interiéru vnést punc ojedinělosti? Sáhněte po masivním nábytku

V současné době jsou trendy ve světě bydlení vskutku různé, a proto si na své přijdou jak příznivci nadčasového stylu a kovových materiálů, tak i nadšenci do tradičního dřeva. Pokud patříte do druhé skupiny, s největší pravděpodobností jste si zamilovali masivní nábytek, jenž má ojedinělé kouzlo. Protože masivní dřevo jako takové představuje jeden z nejzdravějších stavebních materiálů vůbec, vyhledává ho v poslední době stále více lidí.

Dřevo a jeho vlastnosti

Dřevo se chlubí hned několika úžasnými vlastnostmi. V první řadě je schopno absorbovat toxické plyny a páry. Vyznačuje se mimo jiné perfektní prodyšností, akumulačními schopnostmi a vysokou odolností vůči elektrostatickým nábojům. V neposlední řadě vás nadchne, že kvalitní nábytek z masivního dřeva je ekologický, takže nejenže neničí planetu, ale také má velice dobrý vliv na lidské zdraví.

Pozor ale na napodobeniny

Jestliže se rozhodnete pro vintage nábytek, tedy z masivního dřeva, rozhodně dbejte na to, aby byl opravdu vyrobený z masivu. Sehnat se totiž dají i levnější náhražky, jako jsou například lamino a dřevotříska, ovšem u nich počítejte s tím, že občas uvolňují nežádoucí látky, například formaldehyd. Pokud se rozhodnete pro masivní nábytek, máte na výběr z mnoha modelů, záleží pouze na vás, která varianta vám nejvíce vyhovuje. Stejně tak se vám nabízí široká paleta dřevin, z nichž se nábytek vyrábí. Masivní dřevo se dokonale hodí do jakékoliv místnosti – od obývacího pokoje přes ložnici až po dětský pokoj. Hledáte prodejce masivního nábytku? V takovém případě se podívejte na široký sortiment e-shopu https://www.nabytkovyraj.cz/, kde najdete jednotlivé kusy rozdělené podle toho, do jaké místnosti se hodí. Pusťte se tedy do modernizace svého interiéru a začněte u nábytku.

Publikováno: 30. 06. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková