O jaké rekvalifikační kurzy je v poslední době zájem?

Pokud přemýšlíte nad změnou současného zaměstnání a chtěli byste se uplatnit v úplně jiné oblasti, pomohou vám rekvalifikační kurzy. Investice do vzdělání se vyplatí v jakémkoliv věku, ani v padesáti letech nejste staří na to, abyste si našli práci, která vás bude opravdu naplňovat. Jakmile do vyhledávače zadáte frázi „rekvalifikační kurzy Praha“, nabídne se vám jich hned několik. Jestliže jste zaregistrovaní na úřadu práce, máte možnost si některý z kurzů udělat zdarma, neboť úřad práce hradí nejen kurzovné, ale také náklady na cestování, aniž byste přišli o podporu v nezaměstnanosti. Pokud jste však zaměstnaní, musíte si hradit rekvalifikační kurz sami, na druhou stranu se vám taková investice brzy vrátí v podobě lepšího zaměstnání se zajímavějším platovým ohodnocením.

Účetnictví

Velký zájem je především o účetnictví, a to jak klasické, tak i o mzdové účetnictví. I když jste začátečníci, vůbec to nevadí, můžete se na trhu práce uplatnit jako účetní či daňový poradce. Stačí mít jen základy v této oblasti a rekvalifikační kurz vaše znalosti zdokonalí. Získáte osvědčení o rekvalifikaci s akreditačním číslem, které vydává MŠMT ČR. Certifikát je platný po celé České republice. V kurzu účetnictví se naučíte vést účetní jednotky i udělat účetní závěrku. Všechno zkoušíte na názorných příkladech, aby pro vás bylo učivo snadněji pochopitelné.

Mzdové účetnictví

Mzdové účetnictví, personalistika a využití počítače. Přesně taková je náplň dalšího rekvalifikačního kurzu, v rámci něhož se naučíte komplexně vést mzdové účetnictví pro malé a střední firmy. Neminou vás základy personalistiky zaměřené na zákoník práce, pracovat budete v účetním programu Pohoda a procvičíte si vše na praktických příkladech. Mzdové účetnictví je velice zajímavý obor.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková