Dekorace dávají našemu bydlení více, než by se mohlo na první pohled zdát

Jak by naše bydlení vypadalo bez dekorací? Rozhodně smutně a nudně. Dekoracemi dovedeme zcela změnit naše bydlení. Mnohdy jsou i funkčními. Jako třeba povlečení, nebo v dětském pokojíku hračky. Ve svém bytě trávíme obvykle polovinu až dvě třetiny svého času. Poskytuje nám útočiště a je místem pro trávení našeho volného času Každý z nás chce bydlet hezky. Ne vždy však máme na designový nábytek. Mnohdy bydlíme v podnájmech a nemáme tak možnost měnit své bydlení rekonstrukcí. Co nám zbývá, jsou dekorace. A právě ony umí nabídnout skutečně velké změny.

Galanterie je ideální místo, kde začít se změnou našeho bydlení

Závěsy, různé dekorační polštářky, přehozy, sedáky – tohle vše velice razantně mění vzhled našeho bydlení. Jen si to zkuste. Chopte se šití, pokud patříte mezi ty šťastné, kteří šít ještě umí, a staré nemoderní závěsy vyměňte za nové. Se šicím strojem jde o práci na odpoledne, a to i když se pustíte do šití nových závěsů do celého bytu. Pokud se vám pak závěsy podaří doladit s dalšími textilními dekoracemi, bude výsledek velice harmonický a moderní. Jedna barva či jeden vzor textilií sjednotí celý interiér. Nemusíte přitom chodit po obchodech. Na tuto změnu vás snadno připraví dobrá internetová galanterieTa nabízí textil, šicí potřeby i různé doplňky.

Povlečení musí rovněž ladit

Pokud vsadíte na silnou roli textilu v interiéru, nezapomeňte, že povlečení má dekorační roli a musí rovněž ladit s textiliemi v prostoru, tedy zejména v ložnici, kde obvykle spíme. Současně však povlečení dovede měnit styl podle sezóny, odkazovat na aktuální svátky (například Vánoce, Velikonoce, Valentýna), ale i nabízet správný tepelný komfort podle ročního období, či aktuální teploty v prostorách ložnice.

Hračky – dekorace, užitné věci i pro vzdělávání

Role hraček se překrývají. Co je pro děti třeba povlečení s jejich pohádkovými hrdiny? Dekorace, hračka, nebo jenom užitná věc? Asi každý správně odpoví, že mu lze přisoudit všechny tři tyto role. Nezapomínejte proto na děti. Další plyšák nemusí být jen lapač prachu. Pokud jej správně vybereme, může být hřejícím kamarádem do postele, ale též příjemným polštářkem. Stavebnice nejsou jen hračky. Naše děti rovněž vzdělávají. Současně ale mohou sloužit jako dekorace, protože to, co děti z hraček postaví, rády též vystaví. TIP: Dekorace, povlečení, galanterii i hračky koupíte online na jednom místě, v e-shopu Mikaton.cz.

Publikováno: 15. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková