Nápady na úpravu koupelny. Co se nyní nosí?

Přestavba koupelny, stejně jako přestavba kuchyně, si vybírá svou daň v podobě frustrace, nedodržení harmonogramu a vysokých nákladů. Nemusíte se však bát, vybrali jsme pro vás chytré a dostupné tipy. Pojďme na to!

Vinylová podlaha je trendy

Zachování a renovace stávajících materiálů je vždy nejlepší možností, jak ušetřit. Pokud však musíte materiály vyměnit, levné alternativy mohou být skvělým řešením. Například místo dřevěné podlahy vyzkoušejte luxusní vinylovou podlahu. Dnešní vinylové podlahy vypadají velmi krásně, a ještě jsou praktické na úklid. A pokud je pro vás rekonstrukce bytu aktuální téma, vinylová podlaha nemusí být pouze ve vaší koupelně.

Nátěr dřevěné podlahy

Rekonstrukce koupelny není vůbec snadná. Pokud má vaše koupelna navíc dřevěnou podlahu, může vám to pěkně zavařit. Jestli u vás výměna podlahy nepřichází v úvahu, můžete ušetřit čas, energii a peníze tím, že si dřevěnou podlahu ponecháte a natřete ji ochranným nátěrem.

Nekupujte novou vanu, renovujte jí!

Úplnou výměnu vany považujte za poslední možnou variantu, pokud se chystáte jít do rekonstrukce koupelny. Místo toho zkuste renovovat vaši starou vanu. Pokud je problém převážně kosmetický, například zažloutlý povrch a několik prasklin a rýh, můžete sprchový kout nebo vanu znovu přetřít na bílo, pomocí speciální barvy.

Zrenovujte skříňky v koupelně

Nákup a instalace nových koupelnových skříněk se může prodražit. Mnohem jednodušší a cenově dostupnější způsob, jak oživit stávající skříňky, je vyměnit rukojeti nebo je celé přetřít na jinou barvu.

Výměna baterie

Stejně jako instalace nových úchytek na vaší skříňce, je výměna baterie jedním z triků, které používají designéři i kutilové, aniž by bylo nutné vyměnit ho kompletně. Instalace baterie je navíc snadná a jednoduchá, takže tato malá rekonstrukce koupelny nevyžaduje instalatéra.

Publikováno: 30. 09. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková