CE certifikace jsou nutností pro drtivou většinu zboží. Bude je potřebovat i to vaše?

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně se právě chystáte vstoupit na trh s vlastním nápadem. Krok je to rozhodně složitý, ale v případě vykročení správným směrem vám může přinést velmi solidní výsledky. Jak je to s obávaným prohlášením o shodě výrobku?

Pro většinu produktů naprostá povinnost

Vše začíná u předpisů Evropské unie, která kontroluje bezpečnost a správnou funkci jednotlivých produktů. Na základě toho se mohou koncoví zákazníci spolehnout na adekvátní funkci zakoupeného zboží a nebudou se muset obávat problémů. Certifikace výrobků jsou povinné především pro elektrické zařízení, dětské hračky, lékařské přístroje, ohňostroje a spoustu dalších kategorií. Svou důležitost mají však i pro nepovinné druhy zboží, protože si díky nim zajistíte tolik potřebnou důvěryhodnost u obchodních partnerů i koncových zákazníků. Mnoho výrobních společností totiž spolupracuje pouze s ověřenými subjekty, což je vcelku logické. Kupující si zase často pořizují pouze předměty, na jejichž obalech naleznou známou značku CE. Prohlášení o shodě výrobku není pro neznalé jedince žádnou hračkou, tudíž se hodí spolupráce se zkušenými profesionály z oboru. Ti správní vám poskytnou poradenství, analýzy a v případě potíží vám zajistí jejich spolehlivé odstranění. Následně vám zajistí i samotnou kontrolu končící úspěšným složením zkoušek.

Na koho se spolehnout?

Jedním z nejvyhledávanějších pomocníků u nás je firma Profi Cert. Ta se specializuje na komplexní služby od A až po Z, díky čemuž snadno projdete celým procesem, na jehož konci se budete moci pochlubit bezpečným a důvěryhodným produktem. Podívejte se na její internetové stránky a rozhodněte se sami, zdali je to ta správná cesta pro vás. V případě zájmu stačí vyplnit nezávazný kontaktní formulář a domluvit si schůzku.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková