Na venkov by se přestěhovalo až 70 % lidí, ukazuje nedávný průzkum

0

Domnívat se, že po odchodu koronavirové pandemie se lidé znovu přestěhují do velkých měst je mylné. I když je stěhování v Brně stále atraktivní, mnoho jedinců si našlo cestu právě na venkov, odkud se nechtějí stěhovat pryč. A také se mezi námi nachází ti, kteří se na venkov teprve přestěhovat chtějí. Klíčové je pro ně jedno – internetové připojení.

Lidé si dokážou představit žít mimo města

Z posledních průzkumů, při kterých se vyjádřilo několik tisíc respondentů, vyplývá, že si dokážou představit odstěhovat se na venkov. Zájem mělo zhruba sedmdesát procent dotazovaných, pro které by tou zásadní podmínkou bylo to, aby bylo k dispozici internetové připojení. Především pro vykonávání práce.

Kromě internetového připojení se však kladl velký důraz také na blízkost, respektive dostupnost kvalitní zdravotní služby, respektive zdravotnické infrastruktury.

Online nástroje změnily svět

Zájem o stěhování na venkov se zvýšil ve chvíli, kdy se zavedly nejrůznější online nástroje a kdy lidé začali vykonávat práci z domova. S nástupem koronavirové pandemie došlo k výrazné změně ve společnostech a po zjištění, že práci mohou pracovníci vykonávat i z pohodlí domova, aniž by došlo k narušení chodu firmy (navíc je to také levnější cesta), neupustilo se od toho ani dnes.

I proto zájem o život na venkově roste. Lidé vědí, že mohou pracovat i z pohodlí domova, proto se nemusí uchylovat o měst. Nýbrž mohou žít v obklopení přírody.

Digitalizace byla urychlena

I když bylo jasné, že digitalizace přijde do našich životů, nikdo nečekal, že to bude tak rychlé. V současné době se však bere jako nutnost a přistupovat k ní tak musí každá firma nezávisle na tom, v jakém odvětví pracuje nebo figuruje.

Co by však na venkově mohli lidé postrádat jsou vzdělávací instituce. I proto před stěhování rozmýšlí, zdali nebude škola dříve nebo později potřebná (zejména tedy zdali se neplánuje rodina).

Publikováno: 30. 01. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková