Nestačí vám originální liquidy? Zkuste si namíchat vlastní

Na příchutích do elektronických cigaret je velmi příjemné i to, že si můžete namíchat a vychutnat chuť přesně takovou, jakou máte sami rádi. Nemusíte se tak omezovat pouze na namíchané tovární e-liquidy. Zkuste si tedy namíchat vlastní e-liquid do své e-cigarety. Možná vás lákají vlastní kombinace příchutí a zkoušení příchutí nových. Zde se fantazii meze nekladou a díky další skvělé možnosti vytvoření vlastních náplní do e-cigarety si může vyzkoušet vytvořit svou příchuť na míru každý. Chuťové pohárky každého uživatele jsou odlišné, a každý z nás vyžaduje něco jiného pro míchání liquidů. Nesmíme současně ani zapomenout na to, že výsledná cena vlastního e-liquidu nás může vyjít na mnohonásobně menší finanční částku než hotové e-liquidy. Samotné míchání příchutí je jednoduché. Možná si míchání liquidů a vytváření nových chutí zamilujete na tolik, že se vám experimentování bude tak líbit, že už vlastní e-liquidy neopustíte.

Co je třeba k míchání vlastních náplní

Potřebujete propylenglykol, rostlinný glycerol nebo nikotinovou bázi, což je vlastně základní kapalina, a je buď bez nikotinu, nebo s nikotinem. Tato se liší jen počtem miligramů nikotinu v jednom mililitru dané báze a nosnou složkou, ze které je tato báze vyrobena. Nosnou složku tvoří právě polypropylenglykol označený jako PG a vegetable glycerin označený jako VG. Jde velmi často o kombinaci obou složek v určitém poměru, nejčastěji 50 % PG na 50 % VG, označovaná jako VPG nebo PEG. Nikotinový Booster je v podstatě nikotinová báze a pomocí boosterů a propylenglykolu - rostlinného glycerolu si připravíte větší objem nikotinové báze s obsahem vámi požadovaného nikotinu. Aroma je pak složka, která dochutí vybranou bázi. Jde o vysoce koncentrované chutě získané obvykle z přírodních zdrojů s nosnou složkou ve formě PG.

Elektronická cigareta a míchání liquidů

Na začátku zvolte nikotinovou bázi s obsahem nikotinu 3 mg, 6 mg nebo 12 mg. Míchání báze s příchutí, tedy s aromatem probíhá tak, že do základní báze přidáte doporučené procento množství dané příchutě. Pak promícháte a tuto příchuť vyzkoušíme. Pokud bude chuť moc nevýrazná, přidejte aroma, promíchejte a ochutnejte. Pro zkušenější uživatele slouží nikotinové boostery. Pomocí nich je pak možné připravit si rovnou větší objem vyžadované nikotinové báze s vámi nejpoužívanějším obsahem nikotinu. Šetříte si čas i peníze a máte tak přichystanou oblíbenou příchuť na delší dobu. Vaše elektronická cigareta už bude mít vždy tu správnou chuť.

Publikováno: 03. 12. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková