Zpátky do zahrady! Jaké stromy vyžadují vaši péči?

Jádroviny, tedy stromy jako jabloň a hrušeň už volají o vaši pozornost. Konec zimy je nejlepším obdobím pro provedení udržovacího či zmlazovacího řezu právě u těchto ovocných stromů. Důvod je takový, že jsou odolnější a také dříve kvetou, tudíž je zvládnete zformovat ještě před vegetačním obdobím. 

Nicméně i tak je dobré počkat si na dny, kdy nemrzne. Peckoviny jsou náchylné k napadení houbovými chorobami, které je ohrožují především za chladného a vlhkého počasí. Cílem je udržovat rovnováhu mezi růstem stromu a množstvím plodů. Jabloně potřebují průklest častěji než hrušně.

Důležitou součástí přípravy je i praktické, kvalitní náčiní. Pomohou vám bateriové nůžky na větve Kärcher TLO 18-32 Battery. Pevná, ostrá, dvojitá čepel nůžek odstřihne větev o průměru až 3 cm čistě a přesně. Nůžky jsou konstruovány tak, aby s nimi bylo možno dosáhnout i na větve ve větší výšce, doslova protáhnou vaši ruku až o 91 cm, čímž pohodlně provedete řez až ve výšce cca 2,5 m. Nemusíte proto používat štafle a budete pohodlně pracovat ze země. Nůžky jsou navíc vybaveny šikovným hákem, kterým snadno uvolníte odstřižené větvě z koruny stromu. Baterie 18 V / 5 AH vydrží na jedno nabití až 750 řezů, což je pěkná řádka stromů. Baterii je možné použít i pro další zahradní stroje Kärcher na platformě 18 V. Tyto nůžky se mohou stát důležitým pomocníkem, který vám usnadní řez stromů po celý rok.

Pokud se chcete dozvědět ještě více o pomocnících Kärcher, klikněte na www.karcher.cz nebo www.svetcisteni.cz.

Publikováno: 10. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková