Na co si dát pozor při výběru kurýra?

Potřebujete rychle přepravit věci nebo někomu poslat balík? Využijte kurýrních služeb, které zajišťuje celá řada firem. Jak vybrat tu správnou? V článků vám napovíme, na co byste si měli při výběru kurýra dávat pozor.

Přepravuje na vámi požadované místo?

Nejzásadnější otázka je, zda kurýr jezdí tam, kam potřebujete věci převézt. Na internetových stránkách najdete mapu rozsahu kurýrních služeb, kde se můžete ujistit, že přeprava neprobíhá jen v omezené lokalitě.

Je možné předání na vaší adrese?

Některé kurýrní služby mají odběrná místa, jiné zásilky vyzvedávají přímo u odesílatele. Častá je také kombinace obou způsobů. Jestli posíláte něco malého, asi není problém na odběrné místo zajít. Potřebujete-li ale přepravit rozměrnou nebo těžkou zásilku, určitě hledejte kurýra, který ji vyzvedne u vás, a to za co nejmenší poplatek.

Cena služby

Než si nějakého kurýra objednáte, porovnejte cenu s konkurencí. Předejdete tím nepříjemnému zjištění, že jste objednali přehnaně drahou službu. Na druhou stranu nezapomeňte, že cena rozhodně není jediným kritériem výběru. Důležité jsou také spolehlivost, rychlost přepravy apod. Solidní firmu poznáte i podle přehledných webových stránek - jako je má např. tato kurýrní služba Praha.

Reference

Shánějte se po referencích: podívejte se na webovky, pročtěte si diskuze na internetu a zeptejte se známých, zda mají s nějakou kurýrní službou zkušenosti. Firmě, kterou všichni kritizují, se pro jistotu vyhněte. A co když je společnost mladá a ještě žádné reference nemá? Jestli chcete zkoušet nové věci a podpořit začínající projekty, ničeho se nebojte – a nakonec nezapomeňte firmu ohodnotit, aby si o ni mohli další potenciální zákazníci udělat obrázek. Raději se ale do testování nepouštějte, pokud odesíláte něco hodně důležitého a potřebujete, aby byla zásilka doručena v co nejkratším termínu. Risk nemusí být vždy zisk.

Osvědčený kurýr v Praze

Bydlíte v Praze a hledáte osvědčenou kurýrní službu? Obraťte se na https://www.rychlyprevoz.cz/. Nabízí nejen rychlé převozy v rámci Prahy, ale také do celé České republiky. Službu lze objednat jednoduše přes internet.

Publikováno: 26. 09. 2019

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková