Jak si užít dětský karneval a kde sehnat maškarní kostým?

Doba dětských karnevalů se blíží. Nejvíce se jich tradičně koná v únoru, nicméně už teď je dobré přemýšlet o tom, do čeho své děti obléknete. Maškarní kostým jim totiž může přinést Ježíšek. Když vyberete dobře, rozhodně nezůstane ve skříni zavřený až do karnevalu. Děti se rády převléknou za svou oblíbenou postavičku i doma. Kostýmy pro děti mají více využití než jen na karneval. Děti si s nimi mohou pohrát doma, případně si je vzít do školy. Na mnohých základních školách si často dělají tematické dny na Halloween, o Velikonocích, na čarodějnice apod. V tyto dny může potomek s dobře vybraným kostýmem zazářit. Možná ho čeká také netradiční oslava, kam mají hosté přijít v maskách. Koupit jeden dobrý kostým se určitě vyplatí, dítě ho využije.

Není nutné utrácet majlant

Kolik stojí maškarní kostýmy pro děti? Nejdražší bývají samozřejmě ty, které jsou licencované, tj. zobrazují filmové hrdiny jako například Spidermana, hrdiny z Avengers, Elsu z Frozen apod. Mezi dětmi jsou pochopitelně nejoblíbenější, a tak pokud víte, jaká postavička u vás doma vede, kupte její kostým. Dítko si jej pravděpodobně oblékne hned, jak ho přinesete domů. Pokud si vystačíte s klasickými kostýmy, jako jsou piráti, rytíři, princezny, víly apod., tak ty seženete i do pětistovky. Tvořit kostým doma se za takovou cenu vyloženě nevyplatí. A půjčovny? Za ty nervy, zda se s kostýmem něco nestane, to doopravdy nestojí. Pořiďte si raději vlastní, ať se nemusíte obávat, zda jej dítko neroztrhne či nepolije.

Máte kostým i pro sebe?

Nejen dětem jsou určeny maškarní bály. I dospělí se často převlékají, a pokud jste se nějakého maškarního plesu již zúčastnili, jistě dobře víte, že je to mnohem větší zábava než bez masek. Když přijdete v kostýmu na dětský karneval, rozhodně si ho daleko více užijete a také potěšíte všechny dětské účastníky. Výborný nápad je sladit se v kostýmu se svým dítětem. Můžete jít třeba obě za berušku, nebo dělat čarodějku svému čaroději. Co takhle Harry Potter a Hermiona? Párových kostýmů se dá vymyslet nespočet a vaše dítě jimi určitě bude nadšené.

Vezměte s sebou kamarády

Na dětských karnevalech bývá nachystán bohatý program, soutěže o ceny, hry i ocenění nejlepších kostýmů. Na nudu tady téměř není prostor. O dost více si však celou akci užijete, pokud s sebou vezmete nějaké známé. Jak kamarády dětí, tak i vaše přátele. Domluvte se, vezměte své potomky a užijte si karneval pěkně všichni společně. Tip: Je-li vás hodně, můžete si vymyslet nějaké super společné party kostýmy. Co třeba, kdybyste šli za housenku a každý z vás představoval jeden článek jejího těla? Nebo budete raději parta havajských tanečnic? Udělejte si ze sebe legraci!

Kde sehnat kostýmy?

Určitě se podívejte po internetu, minimálně pro inspiraci. Velký výběr najdete v e-shopu Panet, kde prodávají i kostýmy a masky pro dospělé.

Publikováno: 04. 12. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková