Mileniánové se nechtějí vázat – ani pokud jde o auto

Zatímco pro generaci jejich rodičů, pro tzv. husákovy děti, bylo, a ještě i je naprosto přirozené auto vlastnit, mladí úspěšní mileniánové, tedy generace narozená v letech 1984 až 2005, má k autu zcela jiný přístup. Vlastnit auto přestalo být otázkou společenského statusu. Auto chceme používat, ale rozhodně se jím nepotřebujeme chlubit jako majetkem. S mnohem větší prestiží je spojen dlouhodobý pronájem aut bez závazků. Životní styl mladých úspěšných lidí se změnil. Nechceme řešit detaily kolem auta, nechceme se mu koukat pod kapotu ani neustále řešit jeho opravy. Chceme mít dle možností stále nové auto a používat jej zcela bez starostí. Tedy s kompletním full servisem kolem. Díky novým službám, které se objevují, to jde. Znáte operativní leasing Driveto a jeho klub? To je totiž služba přímo šitá na míru tomu, co mileniánové hledají. Je lepší auto na úvěr, nebo operativní leasing? Mileniánové v tom mají jasno. Auto na úvěr je závazek a nejsou to chytře investované peníze. Operativní leasing je lepší. Navíc pokud je bez závazků, tak, jak jej nabízí Driveto klub, je to pro tuto generaci naprosto ideální služba.

Jak Driveto klub funguje?

Driveto klub je operativní leasing s benefity navíc. Je to vlastně dlouhodobý pronájem auta bez závazků. Zatímco u běžného operativního leasingu se zavážete k leasingu na dva až čtyři roky, v rámci Driveto klubu ne. Máte zcela volné ruce. Auto máte možnost kdykoliv bezplatně a bez jakýchkoliv sankcí vrátit. Pokud pouze zatoužíte po jiném autě, můžete jej kdykoliv bezplatně vyměnit. V ceně této služby máte kompletní servis automobilu, pneumatiky i pojištění automobilu. Na své krásné, fungl nové auto, nebudete ani dlouho čekat. Obvykle si jej vyzvednete do třech dnů. Navíc pro získání auta potřebujete pouhé dva doklady. Takže žádná zbytečná administrativa. Všechny tyto benefity získáte za malý poplatek.

Pro koho je dlouhodobý pronájem automobilu vhodný?

Pro každého, kdo si chce auto užívat, a ne se stát jeho sluhou posedávajícím někde v servisu. Služba potěší každého, kdo si potrpí na to, že jezdí stále novým autem. Ocení jej lidé, jejichž životní priority se neustále mění, a tak se neradi k něčemu dlouhodobě zavazují.

Firmy operativní leasing milují

Firmy i živnostníci (OSVČ) si operativní leasing zamilovali. Pro firmu je tímto způsobem řešené auto velkou úsporou peněz, času i lidských zdrojů. Náklady na operativní leasing si lze okamžitě odečíst z daní (tedy žádné dlouhodobé odpisování majetku). Pokud jste plátce DPH, lze si odečíst i DPH. V ceně operativního leasingu jsou garanční prohlídky, servis v případě poruchy, kompletní opravy i údržba, havarijní pojištění, povinné ručení, silniční daň, rozhlasový poplatek a asistenční služba.

Publikováno: 03. 06. 2019

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková