Kulečníkový stůl může být námětem na vánoční dárek

Hledáte nějaký vánoční dárek, který je opravdu hodnotný a udělá radost celé rodině? Chcete něco, co stmelí členy vaší domácnosti a zajistí vám zábavu na dlouhé zimní večery? Pak byste mohli popřemýšlet nad kulečníkovým stolem. Místnost s kulečníkem se může stát ideálním místem k setkávání rodiny a přátel, navíc tím navýšíte hodnotu vašeho domu. Jedná se o skloubení zábavy, sportu i společenské události, při níž se zapotíte a stihnete probrat spoustu věcí. Mít kulečník doma sebou přináší spoustu výhod a tuto zábavu si už nebudete muset užívat jen příležitostně v hernách. Jedná se o hodnotný dárek, který vydrží roky a je tak skvělou investicí do rodinné pohody a trávení společného času. Co myslíte, měl by pod vánočním stromečkem úspěch i u vás doma?

Kulečníkový stůl si můžete vybrat dle dispozic svého domu či bytu

Pořídit kulečníkový stůl pod vánoční stromeček není nic složitého. Tyto herní stoly jsou dnes snadno dostupné a můžete si vybrat podle toho, jaká varianta pro vás bude vyhovující a dostatečná. Foto:https://pixabay.com Pro malé děti nebo jako vtipná stolní hra poslouží malé stolní kulečníky z umělé hmoty, které jsou opravdu spíš jen zjednodušenou verzí Pokud však hledáte něco stabilního a plnohodnotného, určitě darujte kvalitní velký stůl, který se stane součástí domácího vybavení. Můžete se pak předhánět v tom, kdo vytvoří lepší skóre, jako profesionálové.

Podle čeho tedy stůl vybírat?

1.Zamyslete se nad účelem stolu

Pokud chcete darovat kulečníkový stůl, promyslete si, k jakému účelu jej chcete používat a jaký typ stolu vám bude vyhovovat. Chcete stůl využít jen občas pro zábavu nebo chcete vést například své děti k profesionálnější hře? Nebo potřebujete vy sami prostor k tréninku? Krom účelu je třeba promyslet i design, jelikož se stůl stane výraznou součástí vašeho domácího vybavení. Foto: https://www.pexels.com

2. Jaké druhy kulečníkových stolů jsou dostupné?

Není kulečník jako kulečník. Existují různé typy stolů, u nichž jsou rozdílná pravidla i styly hry. Pro Českou republiku byl v předrevolučních dobách typický tzv. karambolový stůl, který je bez děr a hraje se jen se třemi nebo čtyřmi koulemi. Dalším typem je stůl snookerový, který je typický pro anglosaské země a pro Rusko je zase typický stůl pyramidový. Nejoblíbenějším stolem v současnosti je však poolový stůl s dírami a 16 koulemi.

3. Kulečníku je třeba vyhradit dostatečný prostor

I ve velikostech stolů jsou rozdíly. Například karambolový stůl pro domácí využití může mít rozměry 160 x 80 cm, poolový pak 224 x 112. Závodní poolový kulečník, který lze také pořídit domů, už je větší a má rozměry 254 x 127. Je tak třeba myslet nejen na prostor pro samotný stůl, ale i prostor kolem. Musíte mít místo minimálně na délku tága, abyste si mohli užít plnohodnotnou hru a pohodlně se pohybovat kolem stolu. Jako ideální prostor pro stůl může posloužit garáž, podkrovní místnost, větší obývák, jídelna a podobně. Myslete také na pohodlné místo na sezení v okolí stolu. Foto: https://commons.wikimedia.org

Co s koupí dárku v podobě kulečníkového stolu získáte?

Domácí kulečník je určitě dobrou volbou do každé rodiny, která chce společně trávit čas. Jedná se o hru určenou pro všechny věkové kategorie, která nevyžaduje žádné speciální znalosti a dovednosti.Kulečník můžete využít nejen v rodinném kruhu, ale i s blízkými přáteli, které pozvete na hru a na skleničku. Turnaj v domácím kulečníku se tak může stát skvělou přátelskou událostí. Sport s dlouhou historií už tak nemusí být jen výsadou bohatých. Jaké jsou tedy hlavní výhody domácích kulečníkových stolů?
  • Zábava pro celou rodinu
  • Zlepšení hry
  • Příprava na kulečníkové turnaje
  • Zlepšení soustředění a trpělivosti
  • Relax v pohodlí domova
  • Důvod pro trávení času s dětmi
  • Některé víceúčelové stoly mohou být využity i na ping-pong nebo jako klasický stůl
  • Ideální aktivita na večírcích s přáteli
  • Pěkný kus nábytku
  • Cenová dostupnost
Co myslíte, byl by kulečníkový stůl s velkou mašlí ideálním vánočním dárkem? Můžete tak vytvořit nové místo setkávání a vzájemně se předhánět v tom, kdo bude mít nejlepší výsledky. Zároveň dáte svému domu hodnotnou součást a sobě zajímavý koníček. To stejné obecně platí i v případě, že byste se rozhodli pořídit stolní fotbálek. Koho byste ke hře vyzvali jako první?

Publikováno: 11. 10. 2018

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková