Když studentská léta zanechají následky

Studentská léta bývají ve znamení bujarých večírků, oslav a holdování alkoholu. Zejména na kolejích vysokých škol se „paří“ ve velkém stylu, a tak není divu, že ruku v ruce se získáním titulu část absolventů odchází i s návykem užívání alkoholu. Závislost na alkoholu je nejen společenským problémem, ale i diagnózou, kterou je třeba řešit. Alkohol je sice v malé míře stimulantem, který vás může hecovat k lepším pracovním výsledkům, ale při déle trvající závislosti dochází k potřebě pít více a více, což s sebou bohužel nese negativní sociální i fyziologické projevy.

​Jak překonat stud?

I sebevzdělanější člověk může závislosti propadnout a čím dřív si svůj problém připustí, tím lépe pro jeho řešení. Bohužel právě vzdělaní lidé svoje pití skrývají, stydí se za něho a snaží se tvářit, že se jich tento problém netýká. Právě pro tyto případy se specializuje nestátní zdravotnické zařízení AdiCare, které nabízí diskrétní ambulantní léčbu. Léčba alkoholismu už nemusí znamenat direktivní doživotní abstinenci, ale lze ji koncipovat jako kontinuální proces, což rozlišuje různá stádia.  Ukazatelem pro stupeň závažnosti alkoholismu pak není pouze množství vypitého alkoholu či míra narušení tělesné a duševní rovnováhy, ale především psychologické motivy nadměrné konzumace.

​Diskrétní pomoc bez drastických zásahů do soukromí

Pokud si uvědomíte včas, že se vám pití vymyká z rukou, můžeme si problém vyřešit ambulantní cestou. Terapie je snazší, účinnější a obejde se i bez drastičtějších zásahů do vašeho běžného životního stylu. A hlavně je naprosto diskrétní a záznamy o léčbě nejsou vedeny ve vaší zdravotní dokumentaci. Kontaktujte AdiCare a nemějte žádné obavy. Dostanete své pití pod kontrolu a nebudete se muset vzdát skleničky navždy!

Publikováno: 30. 09. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková