Jednoduché triky, které vám pomohou k vyššímu platu

Skloubit štěstí v soukromí a slibnou kariéru není jednoduché a nikdy nebylo. S těmito tipy to však půjde mnohem snadněji.

1. Nedělejte jen to, co se vám líbí

Samozřejmě, že ne každá role, která vám bude v práci přidělena je pro vás jako stvořená budete se na ni nesmírně těšit. No právě fakt, že se ochotně pustíte i do práce, která jiným takříkajíc nevoní a i vy byste si ji nejraději s někým vyměnili, o vás hodně mluví. Hlavně to, že se nebojíte žádné výzvy a dokážete se zapřít, pokud je třeba. A pokud toužíte po práci z domova, udělejte to. Výchozím bodem může být tato podnikatelská platforma, kde si vyděláte jakožto tvůrce obsahu nebo posílíte podnikání s pomocí kvalifikovaných odborníků.

2. Ne musíte, ale chcete

Stejně důležitým faktorem je i váš postoj k práci. Pokud chcete zapůsobit, musíte si hlavně uvědomit, jaký postoj máte ke své práci a jak navenek působíte. Přesvědčte sami sebe, že opravdu chcete dělat to, do čeho jste se pustili a za co jste placeni. Jen se správným přístupem si vaše odhodlání a chtění všimnou i ostatní a patřičně ho ocení.

3. Prodloužené přestávky vás na výsluní nedostanou

Každý si nejraději ukrojí z volna o trochu víc. Pár minut navíc z oběda, z odpolední přestávky, nějaká ta sekunda navíc na záchodě. Takovým stylem se však daleko nedostanete a k povýšení natož ne. Právě ochota udělat si svou práci a pracovat tehdy, kdy se pracovat má, je už dnes spíše raritou než běžnou věcí.

4. Priority, priority a ještě jednou priority

Pokud toho máte hodně a opravdu nestíháte, klid. Na nikoho nezapůsobí tím, že budete vypadat nanejvýš chaoticky a vaše výsledky ani po týdnu či měsíci nebudou dostatečné. Podstata je v stanovení si priorit, kterých se nezapomenete držet, a které vám pomůžou zvládnout postupně všechny pracovní úkoly levou zadní.

5. Trochu navíc nikomu neuškodí

A když už jsme u množství práce, pokud stíháte, klidně si vyžádejte nějakou tu práci navíc. Samozřejmě, že byste neměli zapomínat na svůj volný čas, ale pokud opravdu nemáte co dělat a práce vás baví, ukáže svému šéfovi, co dokážete. Nějaká ta hodinka navíc nebo vyřešen problém si totiž určitě zapamatujete nejen vy, ale hlavně on.

6. Vždy se dá něco nového naučit

Pokud již své povinnosti ovládáte i ve spánku, proč se nenaučíte něco nového? Hlavně pokud aspirujte k vyšší pozici, zkuste se od svých kolegů a nadřízených učit novým zkušenostem a nabírejte inspiraci. Nikdy nevíte, kdy se náhle změní vaše pozice a to, co jste do té doby jen pozorovali a snažili se osvojit si, je odrazu náplní vaší práce.

7. Trpělivost je základem

A hlavně, nikam nespěchejte. Úspěch přichází tvrdou prací a opravdu postupně. Krok za krokem si v práci vybudujete jméno i důvěru. Jen se netrapte tím, že se už rok či dva nic nezměnilo. Bez práce přece nejsou koláče, tak tvrdě do toho!

Publikováno: 10. 11. 2019

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: jak získat vyšší plat