Co jen s těmi dětmi?

Je to zvláštní doba… slyšíme často kolem sebe. Již několik dlouhých měsíců jsou zavřené školy, kroužky, obchody a dětská centra. Jako by to nebylo málo, přibylo k tomu i omezení pohybu po krajích. Nesmí se mezi s sebou stýkat rodina natož dětští kamarádi. Ty tam jsou doby, kdy jste ráno dítěti nabalili školní aktovku, svačinový box či jste do školního batohu přihodili potřeby pro odpolední kroužky. Jak ale ty malé rarášky zabavit teď, když celý den tráví u online výuky a pak mají energie na rozdávání, zatím co vy přicházíte vyčerpaní z práce?

Zapojte je!

Většina rodičů se snaží své ratolesti ušetřit těch nudných domácích požadavků, kterými byli sami kvitováni v dětství. Ale podle psychologů je to špatně. Tím, že dáme dětem drobné povinnosti, je učíme soběstačnosti a zodpovědnosti. Navíc děti se všeobecně velmi rádi podílejí na čemkoliv. I když třeba při přípravě jídla udělají mnohdy více nepořádku než užitku. Veškeré aktivity a možnosti samozřejmě přizpůsobte věku a možnostem dítěte.

Staré dobré deskovky

To je prostě klasická rodinná zábava na dlouhé odpoledne či společný večer. Navíc díky novým a novým nápadům máme k dispozici nepřeberné množství stylů her. Nebo co projít sklep a vytáhnout starý dobrý stolní hokej, minigolf či Merkur. Vzpomínáte?

Pohybovky

Je čas hodit jarní únavu za hlavu a trochu rozhýbat svá těla! Aneb i když zavřeli posilovny, můžeme si z cvičení udělat rodinnou zábavu – schovávaná, stopovaná, skákání přes švihadlo. Jen si vzpomeňte, co všechno se na sídlišti dalo podnikat!

Turisťák

Jaro klepe na dveře, tak hurá ven. Mrkněte na online mapy, co všechno se ve vašem okolí nachází, možná budete překvapeni! Rozhledny, zříceniny hradu či studánky čekají jen na vás!

Výzvy a challenge

Například na facebooku v dnešní době běží několik akcí, ke kterým se můžete připojit a pochlubit se sami fotkou, čímž můžete inspirovat ostatní členy. V současné době je krásná podpora pro úklid matky přírody.

Kultura online

Koncert, balet či kino. Ani toto díky umělcům již pro vás není nedosažitelné. Podpořte je! A jaké další tipy máte vy?

Publikováno: 04. 04. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková